ZRP
Tuca Zbarcea & Asociatii

Reff & Asociații își mărește echipa de litigii prin cooptarea unui avocat de la D&B David si Baias

16 Februarie 2015   |   BizLawyer

Prin cooptarea Andreei în echipă, Reff & Asociații ajunge la 48 de avocați, lucru care plasează societatea în rândul celor mai solide firme de avocatură de pe piață.

 
 
Pe o piață în care numărul litigiilor este în creștere, pe fondul climatului de business al ultimilor ani marcat de declinul investițiilor, Reff & Asociații, societatea de avocați membră a rețelei Deloitte Legal, își consolidează echipa prin cooptarea unui nou Partener Asociat. Andreea Artenie, avocat de elită în domeniul dreptului procedural fiscal și administrativ, va coordona echipa de litigii a Reff & Asociații.

“Andreea se alătură echipei noastre într-un moment în care practica de litigii a biroului se extinde și în care ne concentrăm cu precădere asupra dezvoltării ariei de litigii administrative și fiscale, urmărind să oferim clienților noștri sprijinul unui partener experimentat și puternic în relația cu autoritățile”, a spus  Alexandru Reff, Partener Reff & Asociații.


“Practica noastră se află într-o continuă expansiune, ca răspuns la problemele pe care clienții noștri le întâmpină. În prezent, suntem implicați în numeroase litigii in materie administrativă, fiscală, precum și în materia concurenței, litigii în care asistăm clienți din diverse industrii, de la industria farmaceutică și cea a serviciilor financiare, la sectorul imobiliar. Litigiile comerciale reprezintă de asemenea o componentă de bază a practicii noastre în continuă creștere, aceasta în contextul în care, în ultimii patru ani, Reff & Asociații a acordat asistență clienților în tranzacții cu o valoare totală de aproximativ un miliard de euro. În acest context, Andreea reprezintă o achiziție importantă pentru echipa noastră și sunt convins că experiența sa bogată va aduce numeroase beneficii clienților și va contribui la completarea portofoliului actual de servicii”.

Prin cooptarea Andreei în echipă, Reff & Asociații ajunge la 48 de avocați, lucru care plasează societatea în rândul celor mai solide firme de avocatură de pe piață.

Andreea are o experiență de aproximativ 13 ani în practica administrativă și fiscală, coordonând un număr important de litigii administrative împotriva autorităților naționale, în special litigii fiscale împotriva autorității fiscale. Rata ridicată de succes o recomandă pe Andreea ca fiind unul dintre specialiștii recunoscuți în domeniul dreptului procedural fiscal.

Înainte de a se alătura Reff & Asociații, Andreea a adus o contribuție importantă în dezvoltarea practicii de litigii fiscale și în materia concurenței în cadrul D&B David si Baias, societatea de avocatura afiliata PwC Romania, unde a coordonat cu succes litigii demarate împotriva Consiliului Concurenței.

Echipa de litigii a Reff & Asociații este formată din avocați specializați, care asistă clienți în procese la toate nivelele de instanță din țară, precum și în fața Curții de arbitraj, atât la nivel național cât și internațional.

Firma este recunoscută de publicații internaționale de prestigiu ca Legal500, Chambers and Partners și IFLR 1000.

 
 

PNSA

 
 

ARTICOLE PE ACEEASI TEMA

ARTICOLE DE ACELASI AUTOR


 

Ascunde Reclama
 
 

POSTEAZA UN COMENTARIU


Nume *
Email (nu va fi publicat) *
Comentariu *
Cod de securitate** campuri obligatorii


Articol 1888 / 5114
 

Ascunde Reclama
 
BREAKING NEWS
ESENTIAL
Cum lucrează avocații Schoenherr specializați în Dreptul Muncii | O gamă variată de mandate în proiecte complexe pentru multinaționale și clienți locali. Tendințele pieței, analizate de Mara Moga - Paler, Head of Employment
LegiTeam: MPR Partners | Maravela, Popescu & Roman is looking for a Litigation Senior Associate
Schoenherr a asistat Greenbridge Partners în achiziția producătorului de mobilă Rus Savitar și a diviziei sale de retail Casa Rusu. Partenerul Mădălina Neagu a coordonat echipa de avocați
Finanțele caută avocați pentru următoarele arbitraje ICSID | Acord cadru pe 4 ani, cu 6 firme. Media tarifelor și numărul de ore|om|litigiu după care se ghidează statul în această procedură
DLA Piper a asistat Green Group într-o finanțare de 66 milioane EUR obținută de la un sindicat bancar. Ce avocați au lucrat în proiect
PNSA a încheiat mai multe proiecte M&A de preluare a participațiilor în companii din agri-business, în S1. Printre mandatele în derulare este și spin-off-ul diviziei zootehnice a unei mari companii | Cristian Popescu, Partener: Agricultura operațională și business-urile integrate beneficiază de un focus relativ ridicat. În agri-business sunt preferate achizițiile de active
Experții CMS, prudenți în privința perspectivelor de tranzacționare pe piața de M&A din regiune | În ciuda faptului că, la nivel european, investitorii au o abordare mai prudentă, în România observăm că apetitul acestora pentru investiții se păstrează la un nivel ridicat, spun avocații echipei din București
Dentons a găzduit cu succes cea de a doua ediție a seminarului privind implementarea Regulamentului General de Protecție a Datelor cu Caracter Personal (GDPR)
Nouă avocați români intră în liga celor mai apreciați specialiști, la nivel global, în domeniul mărcilor. Cine apare în WTR Global Leaders
Instituțiile statului sunt implicate în mii de litigii în instanțele naționale și în zeci de dosare arbitrale. Sumele bugetate și onorariile plătite pentru consultanță și reprezentare juridică
Biriș Goran promovează un nou Partener, un nou Senior Tax Manager și devine primul colaborator din România al Lawyers Associated Worldwide
LegiTeam: VASS Lawyers is looking for a Junior Attorney
 
Citeste pe SeeNews Digital Network
  • BizBanker

  • BizLeader

      in curand...
  • SeeNews

    in curand...