ZRP
Tuca Zbarcea & Asociatii

Reff & Asociații își mărește echipa de litigii prin cooptarea unui avocat de la D&B David si Baias

16 Februarie 2015   |   BizLawyer

Prin cooptarea Andreei în echipă, Reff & Asociații ajunge la 48 de avocați, lucru care plasează societatea în rândul celor mai solide firme de avocatură de pe piață.

 
 
Pe o piață în care numărul litigiilor este în creștere, pe fondul climatului de business al ultimilor ani marcat de declinul investițiilor, Reff & Asociații, societatea de avocați membră a rețelei Deloitte Legal, își consolidează echipa prin cooptarea unui nou Partener Asociat. Andreea Artenie, avocat de elită în domeniul dreptului procedural fiscal și administrativ, va coordona echipa de litigii a Reff & Asociații.

“Andreea se alătură echipei noastre într-un moment în care practica de litigii a biroului se extinde și în care ne concentrăm cu precădere asupra dezvoltării ariei de litigii administrative și fiscale, urmărind să oferim clienților noștri sprijinul unui partener experimentat și puternic în relația cu autoritățile”, a spus  Alexandru Reff, Partener Reff & Asociații.


“Practica noastră se află într-o continuă expansiune, ca răspuns la problemele pe care clienții noștri le întâmpină. În prezent, suntem implicați în numeroase litigii in materie administrativă, fiscală, precum și în materia concurenței, litigii în care asistăm clienți din diverse industrii, de la industria farmaceutică și cea a serviciilor financiare, la sectorul imobiliar. Litigiile comerciale reprezintă de asemenea o componentă de bază a practicii noastre în continuă creștere, aceasta în contextul în care, în ultimii patru ani, Reff & Asociații a acordat asistență clienților în tranzacții cu o valoare totală de aproximativ un miliard de euro. În acest context, Andreea reprezintă o achiziție importantă pentru echipa noastră și sunt convins că experiența sa bogată va aduce numeroase beneficii clienților și va contribui la completarea portofoliului actual de servicii”.

Prin cooptarea Andreei în echipă, Reff & Asociații ajunge la 48 de avocați, lucru care plasează societatea în rândul celor mai solide firme de avocatură de pe piață.

Andreea are o experiență de aproximativ 13 ani în practica administrativă și fiscală, coordonând un număr important de litigii administrative împotriva autorităților naționale, în special litigii fiscale împotriva autorității fiscale. Rata ridicată de succes o recomandă pe Andreea ca fiind unul dintre specialiștii recunoscuți în domeniul dreptului procedural fiscal.

Înainte de a se alătura Reff & Asociații, Andreea a adus o contribuție importantă în dezvoltarea practicii de litigii fiscale și în materia concurenței în cadrul D&B David si Baias, societatea de avocatura afiliata PwC Romania, unde a coordonat cu succes litigii demarate împotriva Consiliului Concurenței.

Echipa de litigii a Reff & Asociații este formată din avocați specializați, care asistă clienți în procese la toate nivelele de instanță din țară, precum și în fața Curții de arbitraj, atât la nivel național cât și internațional.

Firma este recunoscută de publicații internaționale de prestigiu ca Legal500, Chambers and Partners și IFLR 1000.

 
 

PNSA

 
 

ARTICOLE PE ACEEASI TEMA

ARTICOLE DE ACELASI AUTOR


 

Ascunde Reclama
 
 

POSTEAZA UN COMENTARIU


Nume *
Email (nu va fi publicat) *
Comentariu *
Cod de securitate** campuri obligatorii


Articol 2021 / 5247
 

Ascunde Reclama
 
BREAKING NEWS
ESENTIAL
Stratulat Albulescu asistă compania Bog’Art Residential cu privire la achiziția unui teren de 800 m.p. în centrul Bucureștiului
Țuca Zbârcea & Asociații și ELSA București reiau seria de cursuri în domeniul GDPR, după succesul ediției de anul trecut
Un avocat român intră pe lista celor mai buni profesioniști recomandați în Silicon Valley pentru practica în arbitraj și mediere din domeniul tehnologiei
Al doilea arbitraj ICSID cerut de frații Micula a ajuns la final | Firma suedeză Mannheimer Swartling, Shearman & Sterling și biroul Dentons din Paris s-au luptat timp de 6 ani cu LDDP și Lalive. Se așteaptă decizia Tribunalului arbitral în litigiul cu pretenții de 2,3 mld. €
Zamfirescu Racoți Vasile & Partners dă startul celei de-a doua ediții a concursului Premiile de excelență „Viorel-Mihai Ciobanu”
Avocații Mitel & Asociații sunt implicați în discuții care privesc tranzacții noi, estimate a se finaliza în T1-2020. Sorin Mitel (Managing Partner): Avocatura rămâne esențialmente o profesie și mai puțin o „afacere” în care prețurile să dicteze competitivitatea
Conferință internațională în domeniul arbitrajului la București: ”Innovation in Arbitration and M&A Disputes”
Voinescu Lawyers a încheiat o alianță cu Studio legale asociato Martinez & Novebaci din Milano. Casa de avocați a deschis și un birou la Paris
România a câștigat arbitrajul în care italienii de la FIN.CO.GE.RO cereau despăgubiri de 327 mil. €. Ce facturi a plătit statul pentru apărare în acest dosar și ce firme de avocați sărbătoresc victoria
Ce punctaje au obținut firmele selectate de Ministerul Finanțelor pentru derularea Programului MTN | Pelinari și Pelinari, în asociere cu Cleary Gottlieb, s-a clasat pe prima poziție. Pe lista finaliștilor sunt și asocierile din care fac parte Filip & Company și Volciuc-Ionescu
Dr. Sabin Taclit, Legal Manager în cadrul NextGen Communications: Strategia departamentelor juridice va rămâne aceeași și în anul 2020: prevenire și inovație. Va fi un an dedicat mai mult consultanței juridice și mai puțin activității litigioase
LegiTeam: ZRVP recrutează avocat definitiv pentru departamentul Litigii
 
Citeste pe SeeNews Digital Network
  • BizBanker

  • BizLeader

      in curand...
  • SeeNews

    in curand...