ZRP Schoenherr
Tuca Zbarcea & Asociatii

Reff & Asociații își mărește echipa de litigii prin cooptarea unui avocat de la D&B David si Baias

16 Februarie 2015   |   BizLawyer

Prin cooptarea Andreei în echipă, Reff & Asociații ajunge la 48 de avocați, lucru care plasează societatea în rândul celor mai solide firme de avocatură de pe piață.

 
 
Pe o piață în care numărul litigiilor este în creștere, pe fondul climatului de business al ultimilor ani marcat de declinul investițiilor, Reff & Asociații, societatea de avocați membră a rețelei Deloitte Legal, își consolidează echipa prin cooptarea unui nou Partener Asociat. Andreea Artenie, avocat de elită în domeniul dreptului procedural fiscal și administrativ, va coordona echipa de litigii a Reff & Asociații.

“Andreea se alătură echipei noastre într-un moment în care practica de litigii a biroului se extinde și în care ne concentrăm cu precădere asupra dezvoltării ariei de litigii administrative și fiscale, urmărind să oferim clienților noștri sprijinul unui partener experimentat și puternic în relația cu autoritățile”, a spus  Alexandru Reff, Partener Reff & Asociații.


“Practica noastră se află într-o continuă expansiune, ca răspuns la problemele pe care clienții noștri le întâmpină. În prezent, suntem implicați în numeroase litigii in materie administrativă, fiscală, precum și în materia concurenței, litigii în care asistăm clienți din diverse industrii, de la industria farmaceutică și cea a serviciilor financiare, la sectorul imobiliar. Litigiile comerciale reprezintă de asemenea o componentă de bază a practicii noastre în continuă creștere, aceasta în contextul în care, în ultimii patru ani, Reff & Asociații a acordat asistență clienților în tranzacții cu o valoare totală de aproximativ un miliard de euro. În acest context, Andreea reprezintă o achiziție importantă pentru echipa noastră și sunt convins că experiența sa bogată va aduce numeroase beneficii clienților și va contribui la completarea portofoliului actual de servicii”.

Prin cooptarea Andreei în echipă, Reff & Asociații ajunge la 48 de avocați, lucru care plasează societatea în rândul celor mai solide firme de avocatură de pe piață.

Andreea are o experiență de aproximativ 13 ani în practica administrativă și fiscală, coordonând un număr important de litigii administrative împotriva autorităților naționale, în special litigii fiscale împotriva autorității fiscale. Rata ridicată de succes o recomandă pe Andreea ca fiind unul dintre specialiștii recunoscuți în domeniul dreptului procedural fiscal.

Înainte de a se alătura Reff & Asociații, Andreea a adus o contribuție importantă în dezvoltarea practicii de litigii fiscale și în materia concurenței în cadrul D&B David si Baias, societatea de avocatura afiliata PwC Romania, unde a coordonat cu succes litigii demarate împotriva Consiliului Concurenței.

Echipa de litigii a Reff & Asociații este formată din avocați specializați, care asistă clienți în procese la toate nivelele de instanță din țară, precum și în fața Curții de arbitraj, atât la nivel național cât și internațional.

Firma este recunoscută de publicații internaționale de prestigiu ca Legal500, Chambers and Partners și IFLR 1000.

 
 

PNSA

 
 

ARTICOLE PE ACEEASI TEMA

ARTICOLE DE ACELASI AUTOR


 

Ascunde Reclama
 
 

POSTEAZA UN COMENTARIU


Nume *
Email (nu va fi publicat) *
Comentariu *
Cod de securitate** campuri obligatorii


Articol 2584 / 5808
 

Ascunde Reclama
 
BREAKING NEWS
ESENTIAL
LegiTeam | POPESCU & ASOCIAȚII recrutează asistent ̸ ă | secretar ̸ ă recepție
Concurenta.ro | Solicitările clienților Mitel & Asociații indică un trend crescător al preocupărilor pentru conformarea cu legislația concurenței. Șerban Suchea, Partener: Aproape fiecare tranzacție de M&A din ultimul an a avut o strategie care a ținut cont de aspectele sensibile de concurență
The Lawyer European Awards 2021 | POPESCU & Asociații, Highly Commended Law Firm in South Eastern Europe. Ce alte firme au mai fost în lumina reflectoarelor
INTERVIU | Ionuț Bohâlțeanu, Managing Partner BSMP: Deși nu am început timid anul 2021, nu ne-am așteptat, totuși, să ajungem la stadiul în care să lucrăm în paralel la 11 tranzacții importante. Toate proiectele aceastei perioade sunt extrem de interesante, mai ales prin raportare la specificul domeniilor în care își desfășoară activitatea societățile-țintă. O echipă de 12 avocați gestionează componenta locală a vânzării unui conglomerat global în care sunt implicate mai multe jurisdicții
Filip & Company a asistat DIGI în vânzarea operațiunilor din Ungaria. Freshfields și firma mahghiară Szecskay, prezente în tranzacția de 625 mil. E
Dr. Constantin BRANZAN (Senior Counsel Popescu & Asociatii) - singurul profesionist al dreptului din Romania invitat sa vorbeasca la conferința Starea Statului de Drept in Europa, organizat de Fundatia René Cassin – Institutul International al Drepturilor Omului
POPESCU & ASOCIAȚII obține în instanță o soluție fără precedent pentru Consiliul Local Sinaia
VIDEO | Dicționar de arbitraj: Locul arbitrajului și organizarea audierilor (Powered by ZRVP)
LegiTeam: GNP Guia Naghi și Asociații recrutează tineri avocați | Pharma & Life Sciences, Litigii
Obiectivele Teleperformance în zona ESG sunt în continuă dezvoltare, firma angajându-se să preia un rol de lider în responsabilitatea socială corporativă. De vorbă cu Laura Rudnyanszky, Chief Legal and Compliance Officer pentru România, despre certificarea Verego SRS primită pentru al cincilea an consecutiv și principiile cheie care stau la baza activității companiei
Avocații PNSA au asigurat asistența legală a tranzacției prin care celebrul alpinist David Neacșu a vândut compania GD Escapade. Alexandru Medelean (Wise Way Advisors), consultant principal al tranzacției
Avocații firmei Țuca Zbârcea & Asociații spun că a crescut gradul de specializare și sofisticare a mandatelor privind GDPR, în special din perspectiva complexității aspectelor implicate, dar și prin prisma aportului de know-how și inovare cerute pentru rezolvarea lor. Echipă dedicată exclusiv proiectelor de acest tip și portofoliu de clienți ce include primii cinci jucători din aproape toate industriile cu expunere semnificativă în zona GDPR
 
Citeste pe SeeNews Digital Network
  • BizBanker

  • BizLeader

      in curand...
  • SeeNews

    in curand...