ZRP
Tuca Zbarcea & Asociatii

BNP Paribas Real Estate Romania își extinde echipa prin recrutarea consultanților Gabriel Nada și Dorin Caplea

19 Septembrie 2019   |   BizLawyer

BNP Paribas Real Estate Romania a luat decizia de a-si extinde echipa consultantilor din departamentul logistic si industrial.

 
 
BNP Paribas Real Estate Romania isi intareste echipa de profesionisti in domeniul inchirierilor de spatii de birouri, logistice si industriale prin angajarea lui Gabriel Nada in functia de Senior Consultant in cadrul departamentului Industrial&Logistica, precum si a lui Dorin Caplea in functia  de Senior Consultant in cadrul departamentului de inchirieri spatii de birouri.

Piata spatiilor logistice si industriale din Romania se dezvolta intr-un mod dinamic, ca urmare a cresterii continue a stocului modern de spatii logistice si industriale. Din acest motiv, BNP Paribas Real Estate Romania a luat decizia de a-si extinde echipa consultantilor din departamentul logistic si industrial. Gabriel Nada, cu o experienta de peste 14 ani in domeniul consultantei imobiliare din care peste 7 ani petrecuti in domeniul logistic si industrial, s-a alaturat recent echipei locale, in functia de Senior Consultant.


In aceasta calitate, in cadrul BNP Paribas Real Estate, Gabriel va oferi servicii de consultanta atat pentru reprezentarea chiriasilor cat si a proprietarilor de spatii industriale. Activitatea sa va fi dedicata in principal sectorului industrial, vizand companii din domeniul logistic si al productiei.

 “In ultimii ani piata spatiilor logistice si industriale a inregistrat o crestere semnificativa, atat in ceea ce priveste oferta cat si inchirierea. Dezvoltatorii locali si internationali se concentreaza in a oferi noi spatii industriale, la standarde internationale. Companiile de logistica impreuna cu cele din domeniul productiei precum si cele active in domeniul comertului cu amanuntul isi extind afacerile, multe dintre companii fiind in cautarea de spatii personalizate, in parcuri industriale moderne. Sunt fericit sa ma alatur echipei consultantilor care activeaza in domeniul inchirierii de spatii industriale si logistice a BNP Paribas Real Estate. Impreuna cu colegii mei din zona central si est europeana suntem pregatiti sa furnizam  servicii profesionale clientilor nostri prezenti si viitori”  – a comentat Gabriel Nada, Senior Consultant la BNP Paribas Real Estate Romania.

De-a lungul carierei sale Gabriel a intermediat si a oferit consultanta companiilor locale si internationale prezente in Romania. Experienta sa profesionala include atat tranzactii de vanzare cumparare cat si de inchiriere. El are o lunga activitate de reprezentare si negociere, activand in egala masura in numele proprietarilor si chiriasilor.

Departamenul de inchirieri spatii birouri este ce-al de-al doilea din cadrul BNP Paribas Real Estate Romania care se afla intr-o continua dezvoltare. Dorin Caplea, cel mai nou membru al echipei, va pune la dispozitia clientilor experienta acumulata in cei 10 ani in care a intermediat atat inchirierea de spatii de birouri, cat si identificarea celor mai bune solutii clientilor carora le-a reprezentant interesele. De-a lungul carierei sale, noul Senior Consultant din cadrul departamentului de inchirieri spatii birouri a coordonat numeroare tranzactii de mutare pentru companii din domeniul IT, energetic, constructii, etc.

 “Sunt mandru sa ma alatur echipei BNP Paribas Real Estate. Aduc cu mine intreaga experienta de cooperare cu clienti corporate care activeaza in diverse sectoare economice. Am increderea ca vom securiza rezultate foarte bune in lunile viitoare. De asemeanea, astept cu nerabdare colaborarea cu echipa noastra din zona CEE pentru viitoarele proiecte pan-europene” – a adaugat Dorin Caplea, Senior Consultant, in cadrul departamentului de inchirieri spatii birouri.

 “In prezent BNP Paribas Real Estate Romania creste organic. Prin atragerea de consultanti cu experienta in echipa noastra, precum Gabriel si Dorin,  demonstram inca o data clientilor nostri calitatea noastra de consultant de incredere, clienti companii locale si internationale  care sunt in cautarea celor mai bune servicii in domeniul consultantei imobiliara din sectorul spatiilor industriale, in plus fata de liniile traditionale de afaceri ale BNP Paribas Real Estate in Romania : property management, inchirieri spatii birouri, evaluari si studii de piata” – a concluzionat Costin Nistor, Managing Director BNP Paribas Real Estate Romania.
 
 

PNSA

 
 

ARTICOLE PE ACEEASI TEMA

ARTICOLE DE ACELASI AUTOR


 

Ascunde Reclama
 
 

POSTEAZA UN COMENTARIU


Nume *
Email (nu va fi publicat) *
Comentariu *
Cod de securitate** campuri obligatorii


Articol 1094 / 33394
 

Ascunde Reclama
 
BREAKING NEWS
ESENTIAL
Povestea fascinantă a unui avocat român stabilit în Germania. Pe ruta profesională București-Viena-Heidelberg, alături de Michaela Braun Noviello și câteva considerații despre sistemele de învățământ, modul de lucru, relațiile profesionale, practica și proiectele de extindere în Viena și Cluj
Schoenherr lansează ghidul regional „Finanțarea startup-urilor”
Cum trec departamentele juridice ale marilor companii prin criza medicală. Cristina Costache, Legal Manager Strauss România: Echipa nu a cedat presiunii și s-a comportat de o manieră ireproșabilă
Frații Micula câștigă și continuă ofensiva legală împotriva statului român în instanțele americane pentru recunoașterea unei datorii de 356 mil. $. Ei cer României să achite și onorariile avocațiale, la nivel de 675 $ pentru un partener și 175 $ pentru un legal assistant
LegiTeam: ZRVP recrutează avocat definitiv pentru departamentul Consultanță
Grupul E-INFRA a dus la capăt mai multe proiecte de infrastructură la care s-a lucrat intens în ultimele luni. Adina Calfa, Group General Counsel: Diferența pe care o câștigăm în experiența de management în perioada aceasta este aceea pe care o câștigă un pilot după ce a traversat o furtună și a aterizat forțat pe o autostradă
Ciprioții de la EP Wind Project (Rom) Six Ltd. cheamă România la arbitraj. Ministerul Economiei trebuie să aleagă consorțiul care se va ”bate” la ICSID cu avocații King & Spalding
In-houseLegal.ro | Consilierii juridici din companii au continuat să ofere asistență juridică pentru activitatea uzuală, însă au adaugat și noi proiecte specifice stării de urgență. Dr. Sabin Taclit, Legal Manager NextGen: În domeniul telecomunicatiilor proiectele au continuat, în paralel cu demersurile de adaptare la reglementările impuse
Avocatura penalistă este și va rămâne un “sport de contact” direct, atât cu clientul, cât și cu organele judiciare. Gabriel Albu, Managing Partner Albu-Legal: Pentru viitor anticipăm o creștere substanțială a volumului de activitate, astfel încât ne punem problema măririi echipei
Concurenta.ro | Soluție excepțională obținută de D&B David și Baias în prima cauză judecată în România cu privire la o practică anticoncurențială de tip ”hub & spoke”. Amenda dată de Consiliul Concurenței unor producători internaționali de armament pentru trucarea unor licitații a fost anulată
Hervis Sports obține în instanța amânarea chiriei în mall-ul Vivo! Cluj, deschizând calea și altor retaileri mari, afectați de criza medicală. Soluție obținută de litigatorii firmei Stratulat Albulescu, în colaborare cu C.I. Flavia Maier
Statul are nevoie de avocați specializați în arbitraje internaționale | Frații Sukyas au inițiat două arbitraje împotriva României, în SUA și Canada, pentru a maximiza șansele de a primi despăgubiri de peste 900 mil. usd
 
Citeste pe SeeNews Digital Network
  • BizBanker

  • BizLeader

      in curand...
  • SeeNews

    in curand...