ZRP
Tuca Zbarcea & Asociatii

BNP Paribas Real Estate Romania își extinde echipa prin recrutarea consultanților Gabriel Nada și Dorin Caplea

19 Septembrie 2019   |   BizLawyer

BNP Paribas Real Estate Romania a luat decizia de a-si extinde echipa consultantilor din departamentul logistic si industrial.

 
 
BNP Paribas Real Estate Romania isi intareste echipa de profesionisti in domeniul inchirierilor de spatii de birouri, logistice si industriale prin angajarea lui Gabriel Nada in functia de Senior Consultant in cadrul departamentului Industrial&Logistica, precum si a lui Dorin Caplea in functia  de Senior Consultant in cadrul departamentului de inchirieri spatii de birouri.

Piata spatiilor logistice si industriale din Romania se dezvolta intr-un mod dinamic, ca urmare a cresterii continue a stocului modern de spatii logistice si industriale. Din acest motiv, BNP Paribas Real Estate Romania a luat decizia de a-si extinde echipa consultantilor din departamentul logistic si industrial. Gabriel Nada, cu o experienta de peste 14 ani in domeniul consultantei imobiliare din care peste 7 ani petrecuti in domeniul logistic si industrial, s-a alaturat recent echipei locale, in functia de Senior Consultant.


In aceasta calitate, in cadrul BNP Paribas Real Estate, Gabriel va oferi servicii de consultanta atat pentru reprezentarea chiriasilor cat si a proprietarilor de spatii industriale. Activitatea sa va fi dedicata in principal sectorului industrial, vizand companii din domeniul logistic si al productiei.

 “In ultimii ani piata spatiilor logistice si industriale a inregistrat o crestere semnificativa, atat in ceea ce priveste oferta cat si inchirierea. Dezvoltatorii locali si internationali se concentreaza in a oferi noi spatii industriale, la standarde internationale. Companiile de logistica impreuna cu cele din domeniul productiei precum si cele active in domeniul comertului cu amanuntul isi extind afacerile, multe dintre companii fiind in cautarea de spatii personalizate, in parcuri industriale moderne. Sunt fericit sa ma alatur echipei consultantilor care activeaza in domeniul inchirierii de spatii industriale si logistice a BNP Paribas Real Estate. Impreuna cu colegii mei din zona central si est europeana suntem pregatiti sa furnizam  servicii profesionale clientilor nostri prezenti si viitori”  – a comentat Gabriel Nada, Senior Consultant la BNP Paribas Real Estate Romania.

De-a lungul carierei sale Gabriel a intermediat si a oferit consultanta companiilor locale si internationale prezente in Romania. Experienta sa profesionala include atat tranzactii de vanzare cumparare cat si de inchiriere. El are o lunga activitate de reprezentare si negociere, activand in egala masura in numele proprietarilor si chiriasilor.

Departamenul de inchirieri spatii birouri este ce-al de-al doilea din cadrul BNP Paribas Real Estate Romania care se afla intr-o continua dezvoltare. Dorin Caplea, cel mai nou membru al echipei, va pune la dispozitia clientilor experienta acumulata in cei 10 ani in care a intermediat atat inchirierea de spatii de birouri, cat si identificarea celor mai bune solutii clientilor carora le-a reprezentant interesele. De-a lungul carierei sale, noul Senior Consultant din cadrul departamentului de inchirieri spatii birouri a coordonat numeroare tranzactii de mutare pentru companii din domeniul IT, energetic, constructii, etc.

 “Sunt mandru sa ma alatur echipei BNP Paribas Real Estate. Aduc cu mine intreaga experienta de cooperare cu clienti corporate care activeaza in diverse sectoare economice. Am increderea ca vom securiza rezultate foarte bune in lunile viitoare. De asemeanea, astept cu nerabdare colaborarea cu echipa noastra din zona CEE pentru viitoarele proiecte pan-europene” – a adaugat Dorin Caplea, Senior Consultant, in cadrul departamentului de inchirieri spatii birouri.

 “In prezent BNP Paribas Real Estate Romania creste organic. Prin atragerea de consultanti cu experienta in echipa noastra, precum Gabriel si Dorin,  demonstram inca o data clientilor nostri calitatea noastra de consultant de incredere, clienti companii locale si internationale  care sunt in cautarea celor mai bune servicii in domeniul consultantei imobiliara din sectorul spatiilor industriale, in plus fata de liniile traditionale de afaceri ale BNP Paribas Real Estate in Romania : property management, inchirieri spatii birouri, evaluari si studii de piata” – a concluzionat Costin Nistor, Managing Director BNP Paribas Real Estate Romania.
 
 

PNSA

 
 

ARTICOLE PE ACEEASI TEMA

ARTICOLE DE ACELASI AUTOR


 

Ascunde Reclama
 
 

POSTEAZA UN COMENTARIU


Nume *
Email (nu va fi publicat) *
Comentariu *
Cod de securitate** campuri obligatorii


Articol 157 / 32457
 

Ascunde Reclama
 
BREAKING NEWS
ESENTIAL
LegiTeam: Clifford Chance Badea is looking for junior|middle level associates (Corporate M&A and Real Estate, Bucharest)
Investitorii se uită mai degrabă spre potențialul de creștere și la sinergiile pe care le pot atinge printr-o achiziție, decât pe cifrelele ”țintelor”. Despre tranzacții, industrii cu potențial și provocările din era inteligenței artificiale, într-o discuție cu Monica Stătescu, Counsel Filip & Company
Firma de avocați Suciu Popa a câștigat pentru Enel ultimul arbitraj cu statul român | Pretenții de 130 mil. €, respinse de ICC Paris. Luminița Popa a coordonat apărarea grupului italian
CMS se implică în susținerea dezvoltării start-up-urilor de tehnologie | Ce proiecte pot intra în programul equIP, premiat de Financial Times, care sunt criteriile de selecție și ce avantaje au, într-un interviu cu Horea Popescu, partener CMS România și coordonatorul programului în Europa Centrală și de Est
KPMG Legal România - dezvoltare strategică în aria serviciilor de consultanță în Tehnologie, IP și Protecția datelor prin preluarea casei de avocatură Fernbach & Partners
World Tax 2020 - Brandurile din avocatura locală cu o activitate notabilă în domeniul taxelor urcă în top. Trei firme de avocați s-au remarcat și în domeniul prețurilor de transfer
LegiTeam: Mareș & Mareş recrutează avocat definitiv drept penal
Avocații Mitel & Asociații specializați în Dreptul Muncii lucrează în cinci proiecte care implică restructurarea activității clienților, unul dintre aceștia fiind prezent în peste 10 jurisdicții | Madălina Paisa, Partener: În general, strategia și coordonarea generală a proiectelor de restructurare sunt realizate de avocații noștri
Clifford Chance, CMS și Schoenherr, pe lista scurtă a analiștilor Mergermarket pentru titlul de M&A Legal Adviser of the Year – 2019 în regiunea CEE. CMS, Clifford Chance, Allan & Overy și DLA Piper, pe lisa celor mai activi consultanți pe segmentul Mid-Market european
Mușat & Asociații obține o soluție favorabilă la Curtea de Justiție a Uniunii Europene
CMS a asistat CEE Equity Partners în preluarea unui grup românesc. RTPR Allen & Overy, alături de vânzători
Lect. univ. dr. Cristian Mareș: Cred că cel mai important rol al profesorului este acela de a reuși să ajute cât mai mulți viitori licențiați să își aleagă una dintre profesiile juridice
 
Citeste pe SeeNews Digital Network
  • BizBanker

  • BizLeader

      in curand...
  • SeeNews

    in curand...