ZRP
Tuca Zbarcea & Asociatii

Colliers International își consolidează echipa locală de leadership

14 Noiembrie 2019   |   BizLawyer

-- Cinci directori au fost promovați ca Parteneri ai companiei --

 
 
Compania de consultanță imobiliară Colliers International Romania și-a mărit echipa de leadership cu cinci noi Parteneri. Laurențiu Duică (Head of Industrial Agency), Simina Niculiță (Head of Retail Agency), Sebastian Dragomir (Head of  Office Advisory), Raluca Buciuc (Head of  Valuation Services) și Octavian Trofin (Head of Operations) au fost promovați ca Parteneri începând cu data de 1 noiembrie. Directorii celor cinci departamente se alătură lui Laurențiu Lazăr, Managing Partner, și Ștefaniei Baldovinescu, Senior Partner în cadrul Colliers.

„Succesul unei echipe se bazează pe spiritul și implicarea activă a fiecăruia, pe rezultatele obținute împreună, pe sentimentul de apartenență, pe încredere și plăcerea de a construi împreună. Este atât de important să reușești să creezi și să dezvolți acel nucleu de oameni aliniați ca viziune și scop, cu care să poți înfrunta orice provocare, care pot la rândul lor să unească întregul grup, în primul rând, și apoi să crească business-ul”, a declarat Laurențiu Lazăr, Managing Partner al Colliers International Romania.


„La Colliers am prețuit mereu colaborarea și legăturile strânse între noi, educația și plăcerea de a veni la serviciu, iar colegii mei au dovedit de-a lungul timpului că sunt adânc ancorați în aceste valori. Numirea lor ca Parteneri validează, pe lângă experiența și reușitele lor în piața imobiliară, încrederea în abilitatea lor de a forma atât oameni cât și specialiști, împreună cu care să trecem la nivelul următor”, a adăugat Laurențiu Lazăr.

„Extinderea parteneriatului nostru în România este un pas natural în creșterea culturii și a business-ului de excepție pe care le-am construit. Cunoscându-i pe fiecare dintre Partenerii noi de câțiva ani, sunt încântat din punct de vedere personal și profesional să fac acest anunț. A deveni Partener arată, pe de o parte, angajamentul și încrederea pe care atât compania, cât și liderii le au unii față de ceilalți și, pe de altă parte, succesul constant al business-ului din România”, a declarat Luke Dawson, Managing Director & Head of Capital Markets, Europa Centrală și de Est.

Echipa extinsă se va axa pe evoluția activității comerciale a firmei, cu accent pe dezvoltarea culturii interne, urmărind, totodată, îndeplinirea obiectivelor companiei.

„Colliers a înregistrat rezultate foarte bune anul trecut și are toate șansele să încheie un 2019 cel puțin la fel de bun. Astfel, numirea celor cinci noi Parteneri vine ca un vot de încredere din partea biroului regional în întreaga noastră echipă, în viziunea noastră și în planul nostru pe termen lung”, a încheiat Laurențiu Lazăr.

 
 

PNSA

 
 

ARTICOLE PE ACEEASI TEMA

ARTICOLE DE ACELASI AUTOR


 

Ascunde Reclama
 
 

POSTEAZA UN COMENTARIU


Nume *
Email (nu va fi publicat) *
Comentariu *
Cod de securitate*







* campuri obligatorii


Articol 7584 / 8996
 

Ascunde Reclama
 
BREAKING NEWS
ESENTIAL
Schoenherr a asistat fondatorii Calla Oradea în vânzarea unei participații majoritare către Integral Capital Group I Echipa, coordonată de Mădălina Neagu (partner)
Mușat & Asociații anunță cooptarea fostei președinte a Curții Supreme, Corina Corbu, în poziția de Partener Coordonator al Departamentului de Litigii | Gheorghe Mușat, Senior Partner: ”Este un mare câștig pentru firmă, pentru avocații firmei, pentru clienții firmei”
Wolf Theiss a asistat Rheinmetall în legătură cu semnarea unui acord de înființare a unui joint venture cu Pirochim Victoria
Într-un an cu investigații mai tehnice și presiune pe termene, DLA Piper România așază practica de Concurență pe trei piloni - oameni, metodă, ritm, astfel încât proiectarea strategiilor, controlul probelor și continuitatea între faze să producă cele mai bune rezultate | De vorbă cu membrii unei echipe sudate, condusă de lideri cu experiență și antrenată pe industrii sensibile, despre prudență juridică și curaj tactic, cooperare internă și rigoare probatorie, bazate pe înțelegerea fină a mediului de business și utilizarea tehnologiei ca multiplicator de acuratețe
Filip & Company a oferit asistență juridică în legătură cu o nouă emisiune de obligațiuni corporative garantate de către Agroserv Măriuța, în valoare de 3 mil. €
Kinstellar asistă Integral Capital Group în achiziția unei participații majoritare la clinica de fertilizare in vitro Calla, prin subsidiara sa Embryos
Filip & Company a asistat consorțiul de bănci care a intermediat a doua emisiune de obligațiuni prin care Romgaz a atras 500 de mil. € de pe piețele internaționale| Alexandru Bîrsan (managing partner) și Olga Niță (partener) au coordonat echipa
Filip & Company a asistat BCR și BRD în legătură cu oferta publică inițială a Cris Tim Family Holding | Olga Niță (partener) și Alexandru Bîrsan (managing partner) au coordonat echipa
Clifford Chance Badea a asistat Cris-Tim Family Holding în legătură cu IPO-ul istoric în valoare de 454,35 milioane RON | Daniel Badea (Managing Partner): ”Sperăm ca succesul Cris-Tim să încurajeze și alte branduri românești să vină pe bursă”
Filip & Company a asistat DIGI Romania S.A. în legătură cu emisiunea de obligațiuni de 600 mil. €. Alexandru Bîrsan (managing partener) a coordonat echipa
LegiTeam: Zamfirescu Racoţi Vasile & Partners recrutează avocat definitiv Dreptul muncii | Consultanță
LegiTeam: Zamfirescu Racoţi Vasile & Partners recrutează avocat definitiv Real Estate | Consultanță
 
Citeste pe SeeNews Digital Network
  • BizBanker

  • BizLeader

      in curand...
  • SeeNews

    in curand...