Dentons primește opt distincții în cadrul galei Europe Women in Business Law Awards
24 Iunie 2019 BizLawyer
Dentons, recunoscută ca “Best in Romania”
| |
Dentons, cea mai mare firmă de avocatură la nivel mondial, a primit opt premii în cadrul celei de-a noua ediții a evenimentului Europe Women in Business Law Awards, organizat de către Euromoney Legal Media Group. Aceste premii reprezintă recunoașterea celor mai bune femei avocat din segmentul business și consilieri juridici din Europa, precum și cele mai bune firme de avocatură în care femeile din profesia juridică își desfășoară activitatea.
Sandra Hazan, partener în cadrul biroului din Paris, unul dintre coordonatorii grupurilor de practică fiscală la nivel global și european, precum și membră a consiliului de administrație la nivel european a primit distincția “Best in Tax”. Această distincție subliniază recunoașterea sa ca avocat de top de către anuare profesionale precum Chambers & Partners, The Legal 500 și International Tax Review.
Sandra Hazan, partener în cadrul biroului din Paris, unul dintre coordonatorii grupurilor de practică fiscală la nivel global și european, precum și membră a consiliului de administrație la nivel european a primit distincția “Best in Tax”. Această distincție subliniază recunoașterea sa ca avocat de top de către anuare profesionale precum Chambers & Partners, The Legal 500 și International Tax Review.
Dentons a fost, de asemenea, recunoscută ca cea mai bună firmă pentru femeile din profesia juridică în România, Franța, Luxemburg, Republica Cehă, Turcia și Kazakhstan. Firma de avocatură din Istanbul Balcıoğlu Selçuk Akman Keki (BASEAK) care cooperează cu Dentons în Turcia, a fost de asemenea desemnată “Best in Turkey”.
Nu în ultimul rând, Dentons a primit de asemenea premiul pentru “Cel mai bun program internațional de mentorat” (“Best international mentoring program”) pentru al patrulea an consecutiv pentru programul de dezvoltare profesională dedicat avocaților seniori, care are ca scop dezvoltarea abilităților de leadership.
Tomasz Dąbrowski, CEO Dentons Europe: “Promovarea profesională a femeilor reprezintă un punct major în cadrul agendei noastre de leadership, și vom continua să ne concentrăm atenția asupra încurajării, în prezent și în viitor, a prezenței femeilor în poziții de leadership în firma noastră. Suntem extrem de încântați să fim recunoscuți ca un angajator de top pentru femeile din profesia juridică.”
“Aceste distincții reprezintă o recunoaștere a talentului femeilor care își desfășoară activitatea în birourile Dentons, și de asemenea a importanței pe care o acordăm diversității și incluziunii, care reprezintă principiile noastre fundamentale în crearea și susținerea unui mediu de lucru vibrant și prosper” a declarat Perry Zizzi, Partener Coordonator al biroului Dentons din România.
Câștigătoarele galei Europe Women in Business Law Awards au fost selectate pe baza rapoartelor trimise de către societăți de avocatură și a evaluărilor realizate de echipele editoriale ale International Financial Law Review, Managing IP, Expert Guides și International Tax Review.
Dentons este cea mai mare firmă de avocatură din lume, oferind servicii valoroase și de calitate clienților de pe întregul mapamond. Dentons este unul din liderii desemnați de Global Brand Acritas Elite Index, câștigător al BTI Client Service 30 Awards și recunoscut de importante publicații juridice și de afaceri pentru serviciile inovatoare furnizate clienților săi, inclusiv prin fondarea Nextlaw Labs și Nextlaw Global Referral Network.
| Publicitate pe BizLawyer? |
![]() ![]() |
| Articol 284 / 309 | Următorul articol |
| Publicitate pe BizLawyer? |
![]() |
BREAKING NEWS
ESENTIAL
Băncilă, Diaconu și Asociații a asistat asociații Mamaia Resort Hotels în vânzarea părților lor sociale către Steaua de Mare Hotels & Resorts
Fiscalitate ̸ Litigii Fiscale - Practica de Taxe a Kinstellar funcționează ca un „hub” integrat între drept, fiscalitate și finanțe, ce conturează un parcurs procedural previzibil, din faza de control al documentelor până la soluțiile finale ale instanței. Clienții beneficiază de pregătire proactivă, probatoriu robust și o echipă calibrată pentru litigii sofisticate | De vorbă cu Theodor Artenie (Counsel) și Raluca Botea (Counsel) despre tendințele ultimului an, prevenție, timing și modul de lucru al unei echipe recunoscute de directoarele internaționale
Schoenherr asistă Allianz-Țiriac Asigurări în vânzarea unei clădiri de birouri către Primavera Development. Echipa, coordonată de Mădălina Mitan (partner)
Clifford Chance Badea a asistat Aukera Energy în obținerea unei finanțări de 60 mil. € pentru primul său proiect de stocare a energiei pe bază de baterii din România
LegiTeam: GNP Guia Naghi and Partners — Corporate | M&A Associate (2–4 years)
Primul pas real spre avocatura de business | În culisele programului de practică juridică organizat de Țuca Zbârcea & Asociații, o adevărată școală de formare și începutul unui dialog profesional. Cursanții implicați în program au apreciat comunicarea continuă și proiectele în care au fost implicați și ar recomanda această experiență altor studenți. Avocații-mentori spun că experiența de practică autentică oferă prilejul de a înțelege care sunt valorile ce definesc profesia
Clifford Chance Badea a asistat consorțiul de bănci de investiții în legătură cu emisiunea de obligațiuni de 600 milioane Euro lansată de DIGI România
Cum arată, din interior, practica de Concurență de la 360Competition într-un an cu FDI intens, investigații tot mai tehnice și o presiune procedurală care schimbă regulile jocului | De vorba cu Adrian Șter (Managing Partner) despre axele de lucru care definesc practica, evaluarea corectă a riscului şi „linia de apărare” oferită clienţilor. Modelul senior-led bazat pe echipe compacte, rapiditate în decizii şi claritate în recomandări, arată de ce un boutique specializat e chemat frecvent acolo unde mandatele devin prea complicate pentru abordări standard
Într-un an cu investigații mai tehnice și presiune pe termene, DLA Piper România așază practica de Concurență pe trei piloni - oameni, metodă, ritm, astfel încât proiectarea strategiilor, controlul probelor și continuitatea între faze să producă cele mai bune rezultate | De vorbă cu membrii unei echipe sudate, condusă de lideri cu experiență și antrenată pe industrii sensibile, despre prudență juridică și curaj tactic, cooperare internă și rigoare probatorie, bazate pe înțelegerea fină a mediului de business și utilizarea tehnologiei ca multiplicator de acuratețe
Mușat & Asociații anunță cooptarea fostei președinte a Curții Supreme, Corina Corbu, în poziția de Partener Coordonator al Departamentului de Litigii | Gheorghe Mușat, Senior Partner: ”Este un mare câștig pentru firmă, pentru avocații firmei, pentru clienții firmei”
Kinstellar asistă Integral Capital Group în achiziția unei participații majoritare la clinica de fertilizare in vitro Calla, prin subsidiara sa Embryos
Filip & Company a asistat consorțiul de bănci care a intermediat a doua emisiune de obligațiuni prin care Romgaz a atras 500 de mil. € de pe piețele internaționale| Alexandru Bîrsan (managing partner) și Olga Niță (partener) au coordonat echipa
Citeste pe SeeNews Digital Network
-
BizBanker
-
BizLeader
- in curand...
-
SeeNews
in curand...









RSS





