ZRP
Tuca Zbarcea & Asociatii

act | Botezatu Estrade Partners face o primă rundă de promovări și recrutare sub noul brand. Mihaela Poșircă devine partener, alți avocați fac un pas înainte în carieră

16 Ianuarie 2020   |   BizLawyer

act | Botezatu Estrade Partners își consolidează echipa.

De la stanga la dreapta: Mihaela Posirca (Partener), Alexandra Ovedenie (Counsel), Cristian Radu (Managing Associate) si Anca Baluna (Senior Associate).

 
 
act | Botezatu Estrade Partners face o primă rundă de promovări și recrutare sub noul brand. Mihaela Poșircă a fost numită Partener, iar Alexandra Ovedenie s-a alăturat firmei ca și Counsel în echipa de Banking & Finance. Promovări au fost și în linia a doua: Cristian Radu devine Managing Associate, iar Anca Baluna avansează pe poziția de Senior Associate.

Mihaela Poșircă, avocat cu competențe extinse în sectorul dreptului imobiliar și construcții, cu o experiență profesională de peste 15 ani, a fost numită Partener. Mihaela are o un istoric profesional impresionant în ceea ce privește tranzacțiile derulate cu succes in sectoare precum retail, dezvoltarea de parcuri logistice, silvicultură și agricultură, precum și în legătură cu dezvoltarea proiectelor de office si rezidențiale, toate acestea recomandând-o ca un avocat de top în dreptul imobiliar și construcții. Înainte de a se alătura echipei act | Botezatu Estrade Partners, a colaborat cu două firme internaționale de avocatură în beneficiul unui portofoliu remarcabil de clienți locali și internaționali.


Alexandra Ovedenie s-a alăturat firmei ca și Counsel în echipa de Banking & Finance. Alexandra are peste 19 ani de experiență în domeniul bancar și financiar, cu accent pe instrumente și servicii financiare complexe și aspecte legate de piețele de capital. În trecut a lucrat în departamentele juridice ale filialelor române ale unui număr de 3 bănci importante, precum și în practicile de drept financiar ale filialelor locale a 3 firme internaționale de avocatură. 

Firma a anunțat de asemenea promovarea lui Cristian Radu ca Managing Associate și a Ancăi Baluna ca Senior Associate. Cristian Radu s-a implicat atât în practica de litigii cât și în cea de consultanță, arătând versatilitate și tenacitate, dezvoltând în același timp aptitudini de cross-selling și contribuind activ la aria de business development a firmei. Anca Baluna a arătat în mod constant o  implicare activă și spirit de echipă, o creștere susținută a autonomiei și o abordare pro-activă , în cadrul echipelor noastre de Drept Imobiliar și Dreptul Muncii.

“Aceste promovări recunosc talentul, implicarea entuziastă în dezvoltarea portofoliului de clienți ai Firmei și realizările excepționale ale colegilor noștri! Mulțumim Mihaelei Poșircă pentru dăruirea deosebită și implementarea cu succes a acțiunilor de business development și suntem mândri să o avem în linia Partenerilor. De asemenea, suntem foarte bucuroși să o primim în echipa noastră pe Alexandra Ovedenie și îi felicităm pe Cristian Radu și Anca Baluna pentru implicarea activă în viitorul firmei și performanța lor de excepție!” – a declarat Ștefan Botezatu, Managing Partner și co-fondator al act | Botezatu Estrade.Partners.
 
 

PNSA

 
 

ARTICOLE PE ACEEASI TEMA

ARTICOLE DE ACELASI AUTOR


 

Ascunde Reclama
 
 

POSTEAZA UN COMENTARIU


Nume *
Email (nu va fi publicat) *
Comentariu *
Cod de securitate** campuri obligatorii


Articol 168 / 5362
 

Ascunde Reclama
 
BREAKING NEWS
ESENTIAL
Avocații Radu și Asociații SPRL, în colaborare cu EY România, obțin o nouă decizie importantă pronunțată de Curtea de Justiție a Uniunii Europene privind dreptul nerezidenților de a obține rambursarea TVA
LegiTeam: Mareș & Mareş recrutează avocat definitiv drept penal
Dr. Constantin BRÂNZAN, fost judecător la Înalta Curte de Casație și Justiție, cu peste 40 de ani de experiență în magistratură, se alătură echipei POPESCU & ASOCIAȚII
Legea mărcilor a fost modificată | Care vor fi efectele aplicării noilor norme și cum se va asigura securitatea juridică și protecția drepturilor conferite titularilor de mărcile înregistrate. Cele mai importante prevederi, explicate de echipa Simion & Baciu
Cum a trecut prin perioada de lockdown un creator de produse Legal-Tech și ce tendințe a observat în rândul clienților-avocați. George Bărcun, SoftVenture: Singura schimbare pentru noi a fost lipsa prânzului comun și a conversațiilor aferente. Firmele de avocatură au avut o abordare foarte matură și profesionistă. În ultima lună am observat o revitalizare generală și mai mult optimism
Avocații Wolf Theiss estimează o creștere de cca. 20% pe segmentul litigiilor, anul acesta. Ligia-Cecilia Popescu, Partener: Mandate noi s-au concretizat în mai multe domenii. O sursă importantă de litigii și, în special, arbitraje, vor continua să fie proiectele de infrastructură mare, minerit, fiscal și achizițiile publice în domeniul industrial
Echipa MPR Partners | Maravela, Popescu & Asociații se extinde. Cristina Crețu, in-house cu o vastă experiență, și Mihaela Nyerges, avocat specializat în Energie și M&A, s-au alăturat firmei
În ciuda situației „speciale” în care s-a lucrat, avocații Reff & Asociații au fost implicați în toate tipurile de dispute de business. Date fiind viteza cu care s-au adoptat actele normative, precum și lipsa de claritate a acestora, clienții au fost foarte interesați de perspectiva litigioasă a acțiunilor pe care urmau să le întreprindă sau a consecințelor în cazul unei lipse de reacție
Suciu Popa câștigă pentru Hidroelectrica un litigiu care consolidează o creanță de peste 22,2 mil. RON
Cu ce firme internaționale s-au aliat casele locale de avocați și ce onorarii au cerut pentru IPO-ul Hidroelectrica. Stratulat Albulescu a câștigat selecția și gestionează juridic proiectul achiziției activelor CEZ
Bondoc & Asociații își consolidează echipa prin două promovări și o nouă adiție
Cătălin Oroviceanu (ex-KPMG Law) s-a alăturat firmei de private equity Sarmis Capital. El a devenit partener în fondul înființat de Cezar Scarlat, cu care a colaborat la Abris Capital
 
Citeste pe SeeNews Digital Network
  • BizBanker

  • BizLeader

      in curand...
  • SeeNews

    in curand...