ZRP
Tuca Zbarcea & Asociatii

act | Botezatu Estrade Partners face o primă rundă de promovări și recrutare sub noul brand. Mihaela Poșircă devine partener, alți avocați fac un pas înainte în carieră

16 Ianuarie 2020   |   BizLawyer

act | Botezatu Estrade Partners își consolidează echipa.

De la stanga la dreapta: Mihaela Posirca (Partener), Alexandra Ovedenie (Counsel), Cristian Radu (Managing Associate) si Anca Baluna (Senior Associate).

 
 
act | Botezatu Estrade Partners face o primă rundă de promovări și recrutare sub noul brand. Mihaela Poșircă a fost numită Partener, iar Alexandra Ovedenie s-a alăturat firmei ca și Counsel în echipa de Banking & Finance. Promovări au fost și în linia a doua: Cristian Radu devine Managing Associate, iar Anca Baluna avansează pe poziția de Senior Associate.

Mihaela Poșircă, avocat cu competențe extinse în sectorul dreptului imobiliar și construcții, cu o experiență profesională de peste 15 ani, a fost numită Partener. Mihaela are o un istoric profesional impresionant în ceea ce privește tranzacțiile derulate cu succes in sectoare precum retail, dezvoltarea de parcuri logistice, silvicultură și agricultură, precum și în legătură cu dezvoltarea proiectelor de office si rezidențiale, toate acestea recomandând-o ca un avocat de top în dreptul imobiliar și construcții. Înainte de a se alătura echipei act | Botezatu Estrade Partners, a colaborat cu două firme internaționale de avocatură în beneficiul unui portofoliu remarcabil de clienți locali și internaționali.


Alexandra Ovedenie s-a alăturat firmei ca și Counsel în echipa de Banking & Finance. Alexandra are peste 19 ani de experiență în domeniul bancar și financiar, cu accent pe instrumente și servicii financiare complexe și aspecte legate de piețele de capital. În trecut a lucrat în departamentele juridice ale filialelor române ale unui număr de 3 bănci importante, precum și în practicile de drept financiar ale filialelor locale a 3 firme internaționale de avocatură. 

Firma a anunțat de asemenea promovarea lui Cristian Radu ca Managing Associate și a Ancăi Baluna ca Senior Associate. Cristian Radu s-a implicat atât în practica de litigii cât și în cea de consultanță, arătând versatilitate și tenacitate, dezvoltând în același timp aptitudini de cross-selling și contribuind activ la aria de business development a firmei. Anca Baluna a arătat în mod constant o  implicare activă și spirit de echipă, o creștere susținută a autonomiei și o abordare pro-activă , în cadrul echipelor noastre de Drept Imobiliar și Dreptul Muncii.

“Aceste promovări recunosc talentul, implicarea entuziastă în dezvoltarea portofoliului de clienți ai Firmei și realizările excepționale ale colegilor noștri! Mulțumim Mihaelei Poșircă pentru dăruirea deosebită și implementarea cu succes a acțiunilor de business development și suntem mândri să o avem în linia Partenerilor. De asemenea, suntem foarte bucuroși să o primim în echipa noastră pe Alexandra Ovedenie și îi felicităm pe Cristian Radu și Anca Baluna pentru implicarea activă în viitorul firmei și performanța lor de excepție!” – a declarat Ștefan Botezatu, Managing Partner și co-fondator al act | Botezatu Estrade.Partners.
 
 

PNSA

 
 

ARTICOLE PE ACEEASI TEMA

ARTICOLE DE ACELASI AUTOR


 

Ascunde Reclama
 
 

POSTEAZA UN COMENTARIU


Nume *
Email (nu va fi publicat) *
Comentariu *
Cod de securitate** campuri obligatorii


Articol 13 / 5208
 

Ascunde Reclama
 
BREAKING NEWS
ESENTIAL
Țuca Zbârcea & Asociații lansează ediția 2020 a compendiului legislativ „Better Business in Romania”
Reff & Asociații deschide un birou regional la Cluj-Napoca și o recrutează pe avocata Olguța Lazăr pentru a-l coordona
Ce firme de avocați au lucrat în cele mai mari tranzacții din 2019 | Reff & Asociații și Wolf Theiss au asistat cele mai multe fuziuni și achiziții din Top 10. Echipele care au gestionat juridic fiecare proiect
CEE Attorneys ̸ Boanță, Gîdei și Asociații își consolidează departamentul de litigii prin cooptarea Iuliei Stănciulescu-Ilie pe poziția de Partener. Firma estimează o creștere de cca 10% a ponderii litigiilor în venituri
Bondoc & Asociații a asistat McGuire Woods în procesul de transformare și de vanzare a entității din România
Europa emergentă rămâne un magnet pentru tranzacțiile internaționale. Gabriel Sidere, Managing Partner CMS România: Ne așteptăm ca în 2020 să asistăm la consolidarea piețelor de M&A din regiune și la menținerea trendului ascendent al investițiilor externe în tranzacții M&A cu o componentă transfrontalieră
Dentons își întărește practica de Banking & Finance la nivel regional
Noerr își întărește echipa corporate ̸ M&A, real estate și litigii. Iulian Sorescu devine Partener
RIL. Hotărârea ICCJ 1 ̸2020 | AVRAM LAW a asistat Asociația Română a Băncilor la redactarea memoriului în vederea soluționării chestiunii privind poprirea asupra conturilor instituțiilor publice
Cum lucrează și ce mandate primește echipa axată pe Fiscalitate ̸Taxe de la Țuca Zbârcea & Asociații. Alianța cu Andersen Global oferă acces la know-how și competențe globale, dar și la proiecte transfrontaliere și clienți internaționali
Anda Todor, fost coordonator al biroului Dentons, se alătură firmei Istocescu & Vintilă ca Managing Partner. Todor, Istocescu & Vintilă – TIV Legal vrea să imprime o nouă tendință pe piața locală de avocatură
Mitel & Asociații a asistat fondul ACCESSION II în vânzarea companiilor Lipomin SA şi Carpatina SA. Ce avocați a avut Prodal 94, firma lui Jabbar Kanani, în această achiziție
 
Citeste pe SeeNews Digital Network
  • BizBanker

  • BizLeader

      in curand...
  • SeeNews

    in curand...