Dentons primește opt distincții în cadrul galei Europe Women in Business Law Awards
24 Iunie 2019 BizLawyer
Dentons, recunoscută ca “Best in Romania”
| |
Dentons, cea mai mare firmă de avocatură la nivel mondial, a primit opt premii în cadrul celei de-a noua ediții a evenimentului Europe Women in Business Law Awards, organizat de către Euromoney Legal Media Group. Aceste premii reprezintă recunoașterea celor mai bune femei avocat din segmentul business și consilieri juridici din Europa, precum și cele mai bune firme de avocatură în care femeile din profesia juridică își desfășoară activitatea.
Sandra Hazan, partener în cadrul biroului din Paris, unul dintre coordonatorii grupurilor de practică fiscală la nivel global și european, precum și membră a consiliului de administrație la nivel european a primit distincția “Best in Tax”. Această distincție subliniază recunoașterea sa ca avocat de top de către anuare profesionale precum Chambers & Partners, The Legal 500 și International Tax Review.
Sandra Hazan, partener în cadrul biroului din Paris, unul dintre coordonatorii grupurilor de practică fiscală la nivel global și european, precum și membră a consiliului de administrație la nivel european a primit distincția “Best in Tax”. Această distincție subliniază recunoașterea sa ca avocat de top de către anuare profesionale precum Chambers & Partners, The Legal 500 și International Tax Review.
Dentons a fost, de asemenea, recunoscută ca cea mai bună firmă pentru femeile din profesia juridică în România, Franța, Luxemburg, Republica Cehă, Turcia și Kazakhstan. Firma de avocatură din Istanbul Balcıoğlu Selçuk Akman Keki (BASEAK) care cooperează cu Dentons în Turcia, a fost de asemenea desemnată “Best in Turkey”.
Nu în ultimul rând, Dentons a primit de asemenea premiul pentru “Cel mai bun program internațional de mentorat” (“Best international mentoring program”) pentru al patrulea an consecutiv pentru programul de dezvoltare profesională dedicat avocaților seniori, care are ca scop dezvoltarea abilităților de leadership.
Tomasz Dąbrowski, CEO Dentons Europe: “Promovarea profesională a femeilor reprezintă un punct major în cadrul agendei noastre de leadership, și vom continua să ne concentrăm atenția asupra încurajării, în prezent și în viitor, a prezenței femeilor în poziții de leadership în firma noastră. Suntem extrem de încântați să fim recunoscuți ca un angajator de top pentru femeile din profesia juridică.”
“Aceste distincții reprezintă o recunoaștere a talentului femeilor care își desfășoară activitatea în birourile Dentons, și de asemenea a importanței pe care o acordăm diversității și incluziunii, care reprezintă principiile noastre fundamentale în crearea și susținerea unui mediu de lucru vibrant și prosper” a declarat Perry Zizzi, Partener Coordonator al biroului Dentons din România.
Câștigătoarele galei Europe Women in Business Law Awards au fost selectate pe baza rapoartelor trimise de către societăți de avocatură și a evaluărilor realizate de echipele editoriale ale International Financial Law Review, Managing IP, Expert Guides și International Tax Review.
Dentons este cea mai mare firmă de avocatură din lume, oferind servicii valoroase și de calitate clienților de pe întregul mapamond. Dentons este unul din liderii desemnați de Global Brand Acritas Elite Index, câștigător al BTI Client Service 30 Awards și recunoscut de importante publicații juridice și de afaceri pentru serviciile inovatoare furnizate clienților săi, inclusiv prin fondarea Nextlaw Labs și Nextlaw Global Referral Network.
| Publicitate pe BizLawyer? |
![]() ![]() |
| Articol 293 / 318 | Următorul articol |
| Publicitate pe BizLawyer? |
![]() |
BREAKING NEWS
ESENTIAL
Filip & Company asistă Grupul DIGI Communications la intrarea pe piața telecomunicațiilor din Regatul Unit | Echipa, coordonată de Alexandru Bîrsan (managing partener)
Interviuri Esențiale | Horea Popescu, Managing Partner CMS România, după preluarea funcției de Managing Director pentru Europa Centrală și de Est: ”Ascensiunea liderilor locali către coordonarea regională este un pas normal în dezvoltarea firmei. Modelul nostru de management se sprijină pe pilonii transparenței și predictibilității. Vizăm o evoluție care să protejeze capitalul uman, pilonul central al oricărei firme de avocatură, asigurând totodată o prezență regională consolidată pentru a răspunde cu excelență nevoilor clienților noștri”
Cum își pune oamenii în valoare o firmă din elita pieței | Povestea Andradei Rusan, studenta care ‘fura meserie’ în stagiile de vară ale RTPR, cucerită de focusul echipei pe rigoare juridică și de munca la cele mai înalte standarde, iar mai apoi a urcat pas cu pas până pe poziția de Counsel: „Realmente cred că RTPR este o excelentă școală de avocatură la cel mai înalt nivel. Performanța reală în avocatura de business nu e un sprint, ci un maraton”
LegiTeam - Oportunitate de carieră | Avocat definitiv – Achiziții publice & Infrastructură
LegiTeam: Zamfirescu Racoţi Vasile & Partners recrutează avocat definitiv Dreptul muncii | Consultanță
CMS îi numește pe Horea Popescu și Andrzej Pośniak în rolurile de Managing Directors în Europa Centrală și de Est | Stephen Millar, Managing Partner CMS UK: ”CMS este cea mai mare firmă de avocatură din regiune și suntem convinși că Andrzej și Horea vor valorifica acest fundament solid pentru a consolida și mai mult reputația noastră de firmă de avocatură de top în ECE”
Achiziții Publice | Cristina IVAN, Managing Partner Ivan şi Asociaţii: Arhitectura colectivă a ofertei - Cine ofertează, ce se evaluează, cui i se atribuie şi cine, în realitate, execută
Inflația la control | Instanța confirmă: Fiscul datorează și actualizarea cu inflația, nu doar dobânda fiscală. Soluție obținută de Băncilă, Diaconu și Asociații, cu o echipă coordonată de Emanuel Băncilă (Partener)
In-houseLegal: Loredana Coraș, Country Legal Counsel la PKO Bank Polski România, distinsă cu premiul Compliance Innovator la Lexology European Awards 2026 | ”Următoarea etapă a inovației în compliance și în activitatea juridică va fi definită de capacitatea de a integra tehnologia într-un mod responsabil, fără a pierde din vedere rolul acestei funcții, acela de a proteja banca”, spune unul dintre cei mai vizibili avocați interni din Europa
PNSA obține o soluție definitivă favorabilă la ÎCCJ într-un litigiu complex întemeiat pe îmbogățire fără justă cauză. Echipa, coordonată de Camelia Pătrașcu (Partener), cu implicarea, în diferite faze procedurale, a unei echipe extinse
Filip & Company anunță promovările anuale: Rebecca Marina devine partener, opt counsels și șase senior associates fac un pas înainte în carieră | Cristina Filip, co-managing partner Filip & Company: ”O recunoaștere a performanței individuale deosebite a colegilor noștri, dar și o dovadă că echipa susține creșterea noilor generații de lideri”
BACIU PARTNERS, singura firmă din România clasată în Band 1 pentru Proprietate Intelectuală și Tehnologie, Media și Telecomunicații în Chambers Europe
Citeste pe SeeNews Digital Network
-
BizBanker
-
BizLeader
- in curand...
-
SeeNews
in curand...









RSS





