ZRP
Tuca Zbarcea & Asociatii

Leroy şi Asociaţii promovează patru avocaţi, consolidându-şi activitatea în domenii precum Litigii, Drept Imobiliar, Drept Bancar si Financiar şi Dreptul Societăților și Dreptul Muncii

03 Martie 2021   |   BizLawyer

Promovarea valorilor susține strategia Leroy şi Asociaţii de consolidare a poziţiei de lider pe piaţa de avocatură din România.

 
 
Leroy si Asociații promovează patru avocați: Vincenţiu Constantin - Managing Associate şi Coordonator al echipei de Litigii și Arbitraj; Luminiţa Buşuricu – Litigii și Real Estate, Adriana Spătaru  - Real Estate și Drept Bancar & Financiar, şi Andreea Bibu – Dreptul Societăților și al Muncii, în calitate de Senior Associates.

În plus faţă de aceste promovări, Leroy şi Asociaţii şi-a mărit echipa, recrutând patru noi avocaţi în poziţii de Junior Associates. . .

"În contextul unui an marcat de provocări unice generate de pandemia de coronavirus, am continuat să ne orientăm atenţia către clienţii şi echipa noastră, ghidaţi de aceleaşi principii pe care am clădit Leroy şi Asociaţii: excelență, încredere, inovație și asistență personalizată. Anul trecut ne-a direcţionat către adaptare şi progres, iar promovarea colegilor noştri reprezintă un pas important în dezvoltarea noastră.

Contribuţia acestora la performanţele firmei, competenţa şi implicarea activă le sunt recunoscute prin această promovare. Avem o echipă valoroasă la nivelul tuturor ariilor de practică, avocaţii noştri fiind specialişti în domeniile lor de expertiză”, au declarat Andreea Toma şi Bruno Leroy, Parteneri Leroy şi Asociaţii.

Vincenţiu Constantin este Coordonatorul echipei de Litigii și Arbitraj din cadrul casei de avocatură Leroy şi Asociaţii. Managing Associate şi membru al Baroului Bucureşti, Vincențiu coordonează dosare complexe şi este specializat în litigii civile / comerciale, administrative, arbitraj, proceduri de insolvență și executare silită.

Luminiţa Buşuricu este licenţiată summa cum laude în Drept, în cadrul Universităţii din Bucureşti. S-a alăturat echipei în anul 2014, iar experienţa sa cuprinde litigii civile şi comerciale, preponderent în domeniile achizițiilor publice și insolvenţei, precum şi în proiecte de drept imobiliar.

Absolventă a Facultăţii de Drept din cadrul Universităţii Bucureşti şi a Facultăţii de Comunicare şi Relaţii Publice, Adriana Spătaru a urmat un master în drept (LL.M) la Universitatea din Stockholm. Adriana face parte din echipele de Drept Imobiliar și Drept Bancar și Financiar, asistând atât instituţii financiare, cât şi investitori privaţi în numeroase proiecte de finanţări şi achiziţii imobiliare.

Cu o experiență de peste 8 ani în domeniul dreptului muncii corporate, dreptului societăților și fuziuni și achiziții, Andreea Bibu asistă companii internaționale și locale în probleme legate de ocuparea forței de muncă.

Leroy şi Asociaţii
este una dintre cele mai prestigioase societăți de avocați din România care de peste 20 de ani acordă servicii de asistență juridică și reprezentare în toate domeniile dreptului afacerilor.
 
 

PNSA

 
 

ARTICOLE PE ACEEASI TEMA

ARTICOLE DE ACELASI AUTOR


 

Ascunde Reclama
 
 

POSTEAZA UN COMENTARIU


Nume *
Email (nu va fi publicat) *
Comentariu *
Cod de securitate*







* campuri obligatorii


Articol 1480 / 2160
 

Ascunde Reclama
 
BREAKING NEWS
ESENTIAL
Câți avocați au firmele de top în evidențele Baroului București la începutul anului 2026 | Liderii nu se schimbă, dar își ajustează echipele. Top 20 rămâne stabil ca nume, dar se schimbă ca dinamică. Ce firme au înregistrat creșteri semnificative de ”headcount”, câte și-au micșorat efectivele și ce înseamnă asta
Client Choice by Lexology: Ioana Racoți (ZRVP), Adina Chilim Dumitriu (NNDKP), Octavian Adam (GNP), printre cei șapte profesioniști care se diferențiază prin calitatea relației cu clientul și capacitatea de a adăuga valoare reală afacerii acestuia | Cine sunt avocații români pentru care nominalizările au venit exclusiv de la corporate counsels, într-o procedură ce nu poate fi influențată și care sunt ariile de practică în care excelează
Mușat & Asociații intră și în arbitrajul ICSID inițiat de Starcom Holding, acționarul principal al grupului Eurohold Bulgaria și va lupta, de partea statului român, cu Pinsent Masons (Londra), DGKV (Sofia) și CMS (București)
Peligrad Law a obținut anularea unor obligații fiscale de peste 6 mil. € pentru un șantier naval din România, o decizie de referință pentru practica fiscală
CMS asistă CCE cu privire la vânzarea proiectului fotovoltaic Horia 2 către Renalfa Solarpro Group. Echipa multidisciplinară a fost coordonată de Rodica Manea (Corporate M&A), cu sprijinul Variniei Radu (Head of Energy)
Țuca Zbârcea & Asociații a asistat Banca Transilvania în finanțarea celei mai mari instalații de stocare a energiei în baterii din România, dezvoltată de Nova Power & Gas
Kinstellar a stat alături de BIG Mega Renewable Energy în cadrul unei finanțări de peste 100 milioane EUR pentru Parcul Eolian Văcăreni. Echipa, condusă de Magdalena Răducanu (Partener) și Răzvan Constantinescu (Managing Associate)
Muşat & Asociaţii a obținut un succes de referință în materia taxelor impuse de Oficiul Național al Jocurilor de Noroc. Angela Porumb (Partner) a coordonat dosarul, implicate fiind departamentele de Litigii, Fiscal și Gaming & Gambling ale firmei
Filip & Company a asistat Global Vision Investment Fund în obținerea unei finanțări de 12,7 milioane de euro. Camelia Ianțuc (senior associate) în prim plan
Încă un spin-off în piața avocaturii | Partenerul Cristian Popescu și echipa sa de zece avocați au părăsit Dentons pentru a lansa o nouă fimă: “A fost o plecare voluntară, iar seniorii cu care lucram au devenit parteneri în noua entitate”. Popescu Roman Radu Florea își va crește echipa și activitatea în mai multe arii de practică până la sfârșitul anului
MidEuropa preia pachetul majoritar în RBC, unul dintre cei mai importanți integratori de sisteme IT specializați în sectoarele de retail, banking și producție industrială din România. Trei firme de avocați au stat alături de investitorul de private equity
Mitel & Asociații dezvoltă o practică de litigii construită în jurul unui nucleu de avocați cu mare experiență, capabilă să ducă la capăt mandate complexe cu impact financiar și reputațional major, într-o piață în care disputele devin tot mai tehnice și mai dure | De vorbă cu Magda Dima (Partener) despre cum se construiește strategia, se evaluează riscurile și se formează generația nouă de litigatori
 
Citeste pe SeeNews Digital Network
  • BizBanker

  • BizLeader

      in curand...
  • SeeNews

    in curand...