ZRP
Tuca Zbarcea & Asociatii

Dentons desemnată “Firma de Avocatură a Anului” de către EuropaProperty

29 Mai 2020   |   BizLawyer

”Această realizare confirmă succesul planului nostru strategic, ‘Dentons România 2.0’, de consolidare a domeniilor cheie de practică precum Real Estate”, a declarat Perry Zizzi, partenerul coordonator al biroului Dentons din România.

 
 
Cea de-a 15-a ediție a Premiilor EuropaProperty Real Estate din Europa de Sud-Est a desemnat biroul Dentons București drept "Firma de Avocatură a Anului", recunoscând munca excepțională realizată în 2019 de companie pe zona de Drept Comercial Imobiliar, se arată într-un comunicat al firmei de avocați.

Portofoliul Dentons în acest domeniu de practică include clienți precum BRD, Raiffeisen, Banca Comercială Română (BCR), P3 Logistic Parks, AFI, White Star, Fortress, Atrium și Aroundtown, pe care firma îi consiliază din punct de vedere legal pentru Fuziuni și Achiziții (tranzacții de active și acțiuni), expertize de tip due diligence, finanțare, dezvoltare și leasing care implică proprietăți logistice, centre comerciale, hoteluri, clădiri rezidențiale, clădiri de birouri și terenuri, revizuirea cererilor de restituire, asistență în negocieri și pregătirea documentației aferente, gestionarea crizelor și dispute imobiliare și litigii.


“Mă bucur că eforturile concertate ale echipei noastre de Real Estate au primit cea mai înaltă recunoaștere din partea EuropaProperty, cel mai important grup de media care acoperă industria imobiliară comercială din Europa Centrală și de Est. Această realizare confirmă succesul planului nostru strategic, ‘Dentons România 2.0’, de consolidare a domeniilor cheie de practică precum Real Estate”, a declarat Perry Zizzi, partenerul coordonator al biroului Dentons din România.

“Sunt mândru că munca echipei noastre a fost recunoscută și că EuropaProperty ne-a onorat cu distincția de 'Firma de Avocatură a Anului'. Le mulțumesc tuturor clienților și colegilor noștri”, a adăugat Bogdan Papandopol, Partener și Coordonatorul Echipei de Real Estate, din cadrul Dentons România.

Premiile EuropaProperty Real Estate din Europa de Sud-Est reprezintă singura conferință și gală de premii din domeniul imobiliar comercial din regiune și reunește jucători importanți din Serbia, România, Bulgaria, Croația și multe alte țări.

Echipa Dentons București furnizează clienților soluții juridice pragmatice și eficiente. În peste două decenii de la înființare pe piața din România, firma a fost implicată în tranzacții cheie, asistând clienți locali și internaționali din numeroase sectoare de activitate.
 
 

PNSA

 
 

ARTICOLE PE ACEEASI TEMA

ARTICOLE DE ACELASI AUTOR


 

Ascunde Reclama
 
 

POSTEAZA UN COMENTARIU


Nume *
Email (nu va fi publicat) *
Comentariu *
Cod de securitate** campuri obligatorii


Articol 4 / 200
 

Ascunde Reclama
 
BREAKING NEWS
ESENTIAL
Dr. Constantin BRÂNZAN, fost judecător la Înalta Curte de Casație și Justiție, cu peste 40 de ani de experiență în magistratură, se alătură echipei POPESCU & ASOCIAȚII
Legea mărcilor a fost modificată | Care vor fi efectele aplicării noilor norme și cum se va asigura securitatea juridică și protecția drepturilor conferite titularilor de mărcile înregistrate. Cele mai importante prevederi, explicate de echipa Simion & Baciu
Cum a trecut prin perioada de lockdown un creator de produse Legal-Tech și ce tendințe a observat în rândul clienților-avocați. George Bărcun, SoftVenture: Singura schimbare pentru noi a fost lipsa prânzului comun și a conversațiilor aferente. Firmele de avocatură au avut o abordare foarte matură și profesionistă. În ultima lună am observat o revitalizare generală și mai mult optimism
Avocații Wolf Theiss estimează o creștere de cca. 20% pe segmentul litigiilor, anul acesta. Ligia-Cecilia Popescu, Partener: Mandate noi s-au concretizat în mai multe domenii. O sursă importantă de litigii și, în special, arbitraje, vor continua să fie proiectele de infrastructură mare, minerit, fiscal și achizițiile publice în domeniul industrial
Echipa MPR Partners | Maravela, Popescu & Asociații se extinde. Cristina Crețu, in-house cu o vastă experiență, și Mihaela Nyerges, avocat specializat în Energie și M&A, s-au alăturat firmei
În ciuda situației „speciale” în care s-a lucrat, avocații Reff & Asociații au fost implicați în toate tipurile de dispute de business. Date fiind viteza cu care s-au adoptat actele normative, precum și lipsa de claritate a acestora, clienții au fost foarte interesați de perspectiva litigioasă a acțiunilor pe care urmau să le întreprindă sau a consecințelor în cazul unei lipse de reacție
Suciu Popa câștigă pentru Hidroelectrica un litigiu care consolidează o creanță de peste 22,2 mil. RON
Cu ce firme internaționale s-au aliat casele locale de avocați și ce onorarii au cerut pentru IPO-ul Hidroelectrica. Stratulat Albulescu a câștigat selecția și gestionează juridic proiectul achiziției activelor CEZ
Bondoc & Asociații își consolidează echipa prin două promovări și o nouă adiție
Cătălin Oroviceanu (ex-KPMG Law) s-a alăturat firmei de private equity Sarmis Capital. El a devenit partener în fondul înființat de Cezar Scarlat, cu care a colaborat la Abris Capital
Bondoc și Asociații anulează o decizie a CNSC și menține atribuirea unui contract de achiziție publică în valoare totală de peste 70 mil. €
MPR Partners anunță despărțirea de partenerul Ioan Roman. Echipa nu se modifică, firma se va numi MPR Partners | Maravela, Popescu & Asociații
 
Citeste pe SeeNews Digital Network
  • BizBanker

  • BizLeader

      in curand...
  • SeeNews

    in curand...