ZRP
Tuca Zbarcea & Asociatii

LegiTeam | POPESCU & ASOCIAȚII recrutează avocați definitivi în domeniul Dreptului penal

31 Iulie 2023   |   LegiTeam

Dacă doriți să faceți parte din echipa noastră, așteptăm CV-ul la adresa cariere@popescu-asociatii.ro

 
 
POPESCU & ASOCIATII recrutează avocați definitivi în domeniul Dreptului penal.

VIITORII NOȘTRI COLEGI:


→    Dețin cunoștințe solide de drept penal și de procedură penală;
→    Au experiență solidă în relația cu instanțele de judecată și unitățile de parchet;
→    Au abilități foarte bune de scris și comunicare;
→    Au capacitatea de a gestiona mandate complexe, de reacționa rapid și de a lua decizii în momente critice, asumându-și responsabilități;
→    Se pot organiza și își pot gestiona timpul în mod eficient;
→    Au o atitudine proactivă, lucrează bine în echipă, sunt flexibili și se adaptează ușor;

→    Manifestă curiozitate și interes pentru învățare și dezvoltarea continuă;
→    Experiența într-o societate de avocatură de notorietate reprezintă un plus.

DE CE SĂ ALEGEȚI ECHIPA NOASTRĂ


→    Aveți șansa de a lucra în mandate și dosare complexe pentru persoane și companii cunoscute, alături de avocați recunoscuți de directoarele juridice;
→    Oferim un mediu de lucru plăcut, cu diferite posibilități de dezvoltare profesională;
→    Avem o echipă tânără, dar cu experiență vastă;
→    Veți primi o remunerație atractivă, în baza performanțelor;
→    Avem biroul amplasat central, la doar 5 minute de mers pe jos de stația de metrou Piața Victoriei.

Discover job openings and career opportunties at LegiTeam!

DESPRE NOI

POPESCU & ASOCIAȚII este firma de avocatură din prima linie, cu experiență dovedită în consultanța juridică, precum și ariile litigiilor și dreptului penal. Societatea și avocații săi sunt clasați în toate clasamentele directoarelor juridice prestigioase precum Legal 500, Chambers & Partners, IFLR 1000 și Benchmark Litigation.

POPESCU & ASOCIATII a obținut recent titlul Eastern Europe Firm of the Year în cadrul Women in Business Law Awards 2023 de la Londra, iar în cadrul Galei Avocați de Top 2023 echipa de Litigii a primit Premiul special „Excelență în Dispute Resolution”.
De asemenea, societatea a fost premiată pentru ariile de practică Litigii și PPP în cadrul Galei Romanian Legal Awards 2023 și cu trofeul Firma Anului în Avocatură în cadrul aceleiași Gale, ediția 2022.

În 2022, pentru al 2-lea an consecutiv, compania a primit titlul de cea mai apreciată firmă de avocatură (Highly Commended Law Firm) din Sud-Estul Europei în cadrul The Lawyer European Awards fiind prima firmă de avocatură din România, cu mai puțin de 3 ani de activitate la momentul acordării premiului în 2021, care a obținut această recunoaștere, poziționarea în clasament vizând o categorie regională, dominată de nume cu rezonanță în avocatura europeană.

Dacă doriți să faceți parte din echipa noastră, așteptăm CV-ul la adresa
cariere@popescu-asociatii.ro

Anunțul este valabil pentru municipiul București.

Discover job openings and career opportunties at LegiTeam!

 
 

PNSA

 
 

ARTICOLE PE ACEEASI TEMA

ARTICOLE DE ACELASI AUTOR


 

Ascunde Reclama
 
 

POSTEAZA UN COMENTARIU


Nume *
Email (nu va fi publicat) *
Comentariu *
Cod de securitate** campuri obligatorii


Articol 115 / 1592
 

Ascunde Reclama
 
BREAKING NEWS
ESENTIAL
Stratulat Albulescu a asistat compania Respira Verde si fondatorii acesteia cu privire la exit-ul partial catre OMV Petrom. Cristina Man (Partner) a coordonat echipa
LegiTeam: CMS is looking for a Senior Associate for the Corporate and M&A Practice Group
INTERVIURI ESENȚIALE | Horea Popescu, Managing Partner CMS România: Cele mai multe tranzacții care se fac în momentul actual sunt cele cu investitori strategici care vor să intre pe piața din România sau sunt deja prezenți și vor să își mărească cota de piață. În această perioadă, sell-side sunt fondurile de private equity, iar buy-side sunt strategici. Distressed, aproape deloc
LegiTeam: CMS is looking for an Associate | Real Estate and Construction Lawyer
Pentru BRD, cea mai bună protecție în materie de Concurență este asigurată de colaborarea dintre echipa internă de juriști și firmele de avocatură | De vorbă cu Ioana Sandu – Cazan, responsabil cu Programul de conformare cu Dreptul Concurenței și Gabriel Marin, Șef Serviciu Litigii în cadrul Departamentului Juridic al băncii, despre politica solidă a băncii și proiectele interesante din acest segment, interacțiunea cu autoritatea de Concurență și colaborarea cu echipele externe de avocați
LegiTeam | Mitel & Asociații recrutează avocați definitivi pentru departamentul Litigii (5-7 ani experiență)
Finanțele caută avocați pentru litigii arbitrale investiționale internaționale judecate potrivit regulilor de arbitraj UNCITRAL și CIRDI | Acorduri-cadru de reprezentare juridică a României semnate, pentru 4 ani, cu cel mult 6 firme pentru fiecare lot. Termen strâns pentru depunerea ofertelor
LegiTeam | BOHÂLȚEANU ȘI ASOCIAȚII recrutează avocați stagiari
EXCLUSIV - Finanțele plătesc anul acesta peste 2 mil. E avocaților care blochează, în mai multe jurisdicții, încercările fraților Micula de a executa statul român. Ce firme de avocați au fost angajate în SUA, UK, Belgia, Luxemburg, Franța și Suedia și ce onorarii primește fiecare
LegiTeam | BOHÂLȚEANU ȘI ASOCIAȚII recrutează avocați definitivi
Voicu & Asociații extinde echipa prin cooptarea unor avocați specializați. Daniel Voicu, Avocat Coordonator: Suntem deschiși pentru lărgirea continuă a echipei noastre cu avocați ambitioși recent admiși în Barou
LegiTeam | The Opportunity: Junior Associate, Litigation (DLA Piper)
 
Citeste pe SeeNews Digital Network
  • BizBanker

  • BizLeader

      in curand...
  • SeeNews

    in curand...