RE ̸ MAX România deschide 5 noi francize și încheie anul cu 60 de birouri la nivel național
19 Decembrie 2023 BizLawyer
Compania are 700 de agenți imobiliari la nivel național.
RE/MAX România, parte a liderului mondial în real-estate şi franciza numărul 1 la nivel global pe acest segment, se extinde cu încă 5 birouri: RE/MAX Select – București, RE/MAX Cronerstone – Pitești, RE/MAX Plus – Constanța, RE/MAX Relax – Iași și RE/MAX Expres – Cluj. Prin inaugurarea noilor francize, compania ajunge la un număr de 60 birouri active și 700 agenți imobiliari la nivel național.
Cu experiență anterioară în domeniul construcțiilor, Petrică Craioveanu, Broker/Owner RE/MAX Select, a decis să se extindă în industria imobiliară, considerând-o o nouă provocare și oportunitate de afaceri. Prin noua franciză deschisă în Capitală, B/O își propune să dezvolte o echipă consolidată de profesioniști și să ajungă la venituri de 500.000 de euro în primii trei ani de activitate.
Cu experiență anterioară în domeniul construcțiilor, Petrică Craioveanu, Broker/Owner RE/MAX Select, a decis să se extindă în industria imobiliară, considerând-o o nouă provocare și oportunitate de afaceri. Prin noua franciză deschisă în Capitală, B/O își propune să dezvolte o echipă consolidată de profesioniști și să ajungă la venituri de 500.000 de euro în primii trei ani de activitate.
„RE/MAX Select a pornit mai mult ca o afacere de familie. Voiam să îi arăt și fiului meu ce înseamnă viața de antreprenor. Știam că am competențe în vânzări, marketing și domeniul financiar și am decis să le dezvolt printr-o franciză în imobiliare. Fiind la început de drum în industrie, am ales RE/MAX datorită independenței financiare pe care mi-a oferit-o încă de la început, prin comisioane”, a declarat Petrică Craioveanu, B/O RE/MAX Select.
Independența financiară și reputația solidă în domeniul imobiliar au reprezentat factorii decisivi pentru Dragoș Vlăsceanu în alegerea unei francize RE/MAX. Cu o experiență de aproximativ 13 ani în domeniul psihologiei și în sectorul afacerilor, Vlăsceanu a optat pentru intrarea într-o piață cu potențial semnificativ de dezvoltare. În următorii trei ani, obiectivul său este ca RE/MAX Cronerstone să devină prima opțiune în materie de tranzacții imobiliare în județul Argeș.
„Am ales domeniul imobiliar întrucât este o industrie foarte complexă, în continuă dezvoltare și o văd ca pe o reală provocare spre creștere, ceea ce se aliniază, totodată, obiectivelor mele profesionale, de a contribui la creșterea și dezvoltarea altora. RE/MAX este o rețea puternică, din care mă bucur că pot face parte, mai ales datorită echipei de profesioniști din spate, suportului educațional, know how-ului și al oamenilor valoroși care investesc în domeniul imobiliar din România”, explică Dragoș Vlăsceanu, Broker/Owner RE/MAX Cronerstone.
Iuliana Stamate, Broker/Owner RE/MAX Plus, a activat anterior, timp de doi ani, ca agent imobiliar în cadrul unei agenții RE/MAX, experiență în care a apreciat în mod deosebit puterea brandului și profesionalismul companiei. În urma experienței dobândite, aceasta a luat decizia strategică de a evolua de la poziția de angajat la cea de manager, având în plan să să construiască și să dezvolte o rețea de succes în Constanța, orașul său natal.
„Sunt specializată în vânzări, lucru care m-a făcut să înțeleg că prioritar este clientul și nevoile sale. Prin urmare, am decis să-mi deschid o franciză care să mă ajute să evoluez și să pot livra clienților servicii profesionale, centrate pe nevoile lor. În viitor, intenționam să ne extindem pe segmente de piață și să devenim experți pe zonele pe care activăm. Acest lucru presupune să muncim mai organizat, atât din în ceea ce privește efectuarea corectă a analizei de preț, cât și din punct de vedere juridic, în ceea ce privește verificarea cu atenție a documentelor”, a declarat Iuliana Stamate, Broker/Owner RE/MAX Plus.
Pachetul educațional și reputația solidă a companiei au fost factorii determinanți care au condus și la decizia Laurei Hilbert, B/O RE/MAX Relax, de a deschide o franciză în Iași. Printre obiectivele sale de dezvoltare se numără adăugarea orașului Iași pe lista destinațiilor de referință în domeniul imobiliar, prin furnizarea de servicii de înaltă calitate și prin formarea unei echipe bine pregătite, având în plan ca pe termen mediu și lung să contribuie activ la reglementarea pieței locale de real-estate.
„Am lucrat în domeniul vânzărilor peste 20 de ani și am simțit că este momentul să trec la nivelul următor. Inițial, am devenit agent imobiliar, iar acum am avut oportunitatea să îmi deschid propriul birou, să fac ceea ce am făcut mereu – să ajut oamenii să își găsească drumul. De aici totul vine de la sine. Prin RE/MAX simt că pot să îmi duc la bun sfârșit obiectivele, datorită susținerii pe care o primim din partea echipei și culturii organizaționale centrate pe succesul partenerilor săi”, a explicat Laura Hilbert, Broker/Owner RE/MAX Relax.
Pe lângă birourile menționate, portofoliul RE/MAX România se extinde cu încă o nouă franciză în Cluj Napoca – RE/MAX Expres – sub conducerea Broker/Owner-ului Octavian Rada.
| Publicitate pe BizLawyer? |
![]() ![]() |
| Articol 4505 / 20334 | Următorul articol |
| Publicitate pe BizLawyer? |
![]() |
BREAKING NEWS
ESENTIAL
Wolf Theiss a asistat Rheinmetall în legătură cu semnarea unui acord de înființare a unui joint venture cu Pirochim Victoria
Într-un an cu investigații mai tehnice și presiune pe termene, DLA Piper România așază practica de Concurență pe trei piloni - oameni, metodă, ritm, astfel încât proiectarea strategiilor, controlul probelor și continuitatea între faze să producă cele mai bune rezultate | De vorbă cu membrii unei echipe sudate, condusă de lideri cu experiență și antrenată pe industrii sensibile, despre prudență juridică și curaj tactic, cooperare internă și rigoare probatorie, bazate pe înțelegerea fină a mediului de business și utilizarea tehnologiei ca multiplicator de acuratețe
Filip & Company a oferit asistență juridică în legătură cu o nouă emisiune de obligațiuni corporative garantate de către Agroserv Măriuța, în valoare de 3 mil. €
Kinstellar asistă Integral Capital Group în achiziția unei participații majoritare la clinica de fertilizare in vitro Calla, prin subsidiara sa Embryos
Filip & Company a asistat consorțiul de bănci care a intermediat a doua emisiune de obligațiuni prin care Romgaz a atras 500 de mil. € de pe piețele internaționale| Alexandru Bîrsan (managing partner) și Olga Niță (partener) au coordonat echipa
Filip & Company a asistat BCR și BRD în legătură cu oferta publică inițială a Cris Tim Family Holding | Olga Niță (partener) și Alexandru Bîrsan (managing partner) au coordonat echipa
Clifford Chance Badea a asistat Cris-Tim Family Holding în legătură cu IPO-ul istoric în valoare de 454,35 milioane RON | Daniel Badea (Managing Partner): ”Sperăm ca succesul Cris-Tim să încurajeze și alte branduri românești să vină pe bursă”
Filip & Company a asistat DIGI Romania S.A. în legătură cu emisiunea de obligațiuni de 600 mil. €. Alexandru Bîrsan (managing partener) a coordonat echipa
LegiTeam: Zamfirescu Racoţi Vasile & Partners recrutează avocat definitiv Dreptul muncii | Consultanță
LegiTeam: Zamfirescu Racoţi Vasile & Partners recrutează avocat definitiv Real Estate | Consultanță
Țuca Zbârcea & Asociații obține o soluție favorabilă într-un important litigiu de drept fiscal și vamal | Ionuț Șerban (Partener): „Este o victorie importantă pentru clientul nostru și un precedent valoros în disputele de drept vamal”
Avocații PNSA au stat alături de M Plus Croatia d.o.o, lider european în outsourcing-ul proceselor de afaceri și tehnologie, în tranzacția prin care a achiziționat Valoris Group - jucător local care deservește proiecte multilingve pentru clienți internaționali | Echipa pluridisciplinară a fost coordonată de partenerul Bogdan C. Stoica
Citeste pe SeeNews Digital Network
-
BizBanker
-
BizLeader
- in curand...
-
SeeNews
in curand...









RSS





