ZRP
Tuca Zbarcea & Asociatii

Portland Trust va găzdui noul sediu Ubisoft în proiectul J8 Office Park, din București

09 Octombrie 2019   |   BizLawyer

J8 este situat în nordul zonei centrale a Bucureștiului, cu acces ușor către aeroport și centrul orașului, oferind facilități excelente de transport în comun.

 
 
Portland Trust a semnat un contract de pre-închiriere cu Ubisoft București pentru aproximativ 30.000 de metri pătrați, în proiectul J8 Office Park, situat în zona Bucureștii Noi, în imediata apropiere a stației de metrou Jiului.

Ubisoft, unul dintre cei mai mari dezvoltatori de jocuri video la nivel mondial, cunoscut pentru titluri precum Just Dance, Assassin's Creed, Ghost Recon sau Watch Dogs, a ales J8 Office Park drept nou sediu, întrucât compania dorește să fie în vârful industriei divertismentului atât prin creșterea cifrelor, cât și a ritmului dezvoltării.

Clădirea de birouri A va avea aproximativ 24.000 mp de spații de birouri, care se vor întinde pe șase etaje, având la parter o sală de conferință, un restaurant și un centru de fitness. În plus, Ubisoft a mai închiriat 6.000 mp în clădirea adiacentă, care va găzdui echipele companiei din București.


Spațiul de clasă A va avea numeroase funcții de economisire a energiei, parcări cu încărcătoare de mașini electrice, vestiare pentru sport, tehnologie automată de recunoaștere a vehiculelor, suporturi pentru biciclete și o selecție de restaurante și cafenele.

 „Industria jocurilor video se transformă în materie de tehnologie nouă și, pentru a crește și a integra noile tendințe, trebuie să avem cel mai bun mediu de lucru. Am solicitat celor de la Portland Trust să ne construiască viitorul sediu, care va asigura climatul optim pentru nevoile și creativitatea echipelor noastre”, a declarat Sebastien Delen, Director General al Ubisoft București.

Florin Furdui, Country Manager al Portland Trust în România, care a negociat tranzacția: „Suntem încântați că Ubisoft ne este chiriaș pentru noul nostru proiect. J8 Office Park este fosta fabrică de pâine Pajura și va fi un nou proiect de birouri de înaltă calitate, care va încorpora câteva concepte noi și proaspete în designul spațiilor, care să corespundă standardelor chiriașilor noștri concentrați pe tehnologie."

J8 este situat în nordul zonei centrale a Bucureștiului, cu acces ușor către aeroport și centrul orașului, oferind facilități excelente de transport în comun. J8 Office Park se află într-un nou hub modern de afaceri din București, care trece în prezent printr-o transformare semnificativă, fiind anunțate o serie de proiecte publice și private în zonă. Proiectul se va finaliza în vara anului 2021, iar contractorul va fi numit în scurt timp.

 
 

PNSA

 
 

ARTICOLE PE ACEEASI TEMA

ARTICOLE DE ACELASI AUTOR


 

Ascunde Reclama
 
 

POSTEAZA UN COMENTARIU


Nume *
Email (nu va fi publicat) *
Comentariu *
Cod de securitate*







* campuri obligatorii


Articol 7883 / 9097
 

Ascunde Reclama
 
BREAKING NEWS
ESENTIAL
NNDKP a asistat Holcim România în legătură cu achiziția Uranus Pluton SRL. Ruxandra Bologa (Partener) a coordonat echipa
Practica de litigii de la Băncilă, Diaconu & Asociații funcționează ca un vector de influență în piață, capabil să genereze nu doar soluții favorabile punctuale, ci și transformări de fond în modul în care sunt interpretate și aplicate normele legale în domenii cheie ale economiei | De vorbă cu Emanuel Băncilă (Senior Partner) și Adriana Dobre (Partener) despre dinamica pieței, sofisticarea conflictelor juridice și infrastructura invizibilă a performanței în litigii
În spatele scenei, alături de experimentata echipă de Investigații de la Mușat & Asocații, descrisă de ghidurile juridice internaționale drept un reper al pieței românești în white-collar crime | Detalii mai puțin cunoscute despre modul în care lucrează avocații, aproape invizibili pentru angajații clientului, cum se obține ”tabloul probator” respectând legislația și drepturile angajaților, metodele folosite și provocările des întâlnite în astfel de mandate, într-o discuție cu partenerii Ștefan Diaconescu și Alexandru Terța, doi dintre cei mai experimentați avocați de pe piața locală
Practica de Real Estate a D&B David și Baias, între experiză profundă și inovare: echipă interdisciplinară, suport PwC și activitate intensă în retail, industrial și agri care permit structurarea tranzacțiilor cu risc redus, asigurarea lichidităților și implementarea rapidă a proiectelor | De vorbă cu Georgiana Bălan (Counsel) despre ”mișcările” din piața imobiliară și modul în care echipa oferă clienților predictibilitate, protecție și viteză în realizarea proiectelor
Clifford Chance Badea, consultantul juridic al băncilor în tranzacția prin care BCR și Erste Group finanțează cu 58,5 mil. € parcul eolian din Săcele, dezvoltat de Greenvolt Power
Bulboacă & Asociații își extinde echipa de parteneri prin promovarea Roxanei Tiutiu și a Ralucăi Ilie (Antonescu)
Nestor Nestor Diculescu Kingston Petersen, câștigătoarea premiului Future Lawyers Programme of the Year acordat de Legal Benchmarking Group
Promovări la Schoenherr | Magdalena Roibu a devenit Partner, Adriana Stănculescu a preluat în rolul de Counsel, iar Carla Filip și Sabina Aionesei au făcut un pas înainte în carieră
Piața imobiliară recompensează proiectele bine fundamentate juridic și urbanistic și penalizează improvizația, spun avocații de Real Estate de la Mitel & Asociații. Din această perspectivă, ajustarea actuală nu este o resetare, ci un pas necesar către maturizarea pieței și consolidarea încrederii între dezvoltatori, finanțatori și beneficiari | De vorbă cu Ioana Negrea (Partener) despre disciplina due-diligence-ului, presiunea urbanismului în marile orașe și modul în care echipa gestionează mandatele
KPMG Legal – Toncescu și Asociații își consolidează practica de Concurență într-o zonă de maturitate strategică, în care mandatele sensibile sunt gestionate cu viziune, disciplină procedurală și o capacitate reală de anticipare a riscurilor | De vorbă cu Mona Banu (Counsel) despre modul în care se schimbă natura riscurilor și cum se repoziționează autoritățile, care sunt liniile mari ale noilor investigații și cum face diferența o echipă compactă, cu competențe complementare și reflexe formate pe cazuri complicate
Promovări în echipa RTPR: patru avocați urcă pe poziția de Counsel, alți șapte fac un pas înainte în carieră | Costin Tărăcilă, Managing Partner: ”Investim în profesioniști care reușesc să transforme provocările juridice în soluții strategice, consolidând poziția firmei noastre ca lider în România și oferind clienților noștri cele mai bune servicii”
Mușat & Asociații intră și în arbitrajul ICSID inițiat de Starcom Holding, acționarul principal al grupului Eurohold Bulgaria și va lupta, de partea statului român, cu Pinsent Masons (Londra), DGKV (Sofia) și CMS (București)
 
Citeste pe SeeNews Digital Network
  • BizBanker

  • BizLeader

      in curand...
  • SeeNews

    in curand...