ZRP
Tuca Zbarcea & Asociatii

Clifford Chance Badea promovează doi Senior Associates din ariile de practică Piețe de Capital, respectiv Litigii și Arbitraje

01 Iulie 2019   |   T. S.

În urma acestor promovări, numărul avocaților seniori din cadrul biroului de la București urcă la zece.

 
 
Biroul din București al firmei globale de avocatură Clifford Chance își consolidează palierul de middle management cu două promovări la nivelul Senior Associate – Georgiana Evi, avocat specializat în drept financiar-bancar și piețe de capital, și Ștefan Dinu, avocat cu experiență în domeniul litigiilor.

„Confirmăm astăzi contribuția importantă pe care colegii noștri o au în activitatea practicilor din care fac parte, pe fondul unei perioade de lucru intens la proiecte complexe și de referință pentru piața din România. Dacă practica Piețe de Capital a continuat tradiția tranzacțiilor în premieră pe care o construim încă de la începuturile Pieței de Capital în România, echipa de Litigii și Arbitraje își menține ritmul alert de creștere în ansamblul activității biroului și pe piața locală de profil”, spune Daniel Badea, Managing Partner Clifford Chance Badea.


Georgiana Evi s-a alăturat echipei Banking & Finance și Piețe de Capital în anul 2008, în ultimii ani fiind implicată cu precădere în proiectele echipei Piețe de Capital coordonată de Mădălina-Rachieru Postolache, Partener. A absolvit Facultatea de Drept din cadrul Universității București si a terminat un master în Dreptul Afacerilor la Facultatea de Drept din București. A fost implicată într-unele dintre cele mai complexe tranzacții de finanțare și piețe de capital derulate de biroul de la București, printre cele mai recente numărându-se primul program de obligațiuni ipotecare realizat de un emitent român – Alpha Bank, în valoare de până la 1 miliard de euro (aprilie 2019).

Ștefan Dinu este cel mai tânăr membru al echipei de Senior Associates. A absolvit Facultatea de Drept din cadrul Universității din București și a obținut o diplomă de master în International Business Law din partea King's College London. Ștefan este frecvent implicat în litigii comerciale și arbitraje internaționale din domeniul construcțiilor, achizițiilor publice/PPP și investițiilor imobiliare. De asemenea, a oferit consultanță cu privire la strategii de protecție a investițiilor și soluționare a disputelor pentru proiecte majore de energie și resurse naturale. Reamintim că practica de Litigii & Dispute Resolution de la Clifford Chance Badea este coordonata de Simona Neagu (Counsel). Ștefan este implicat și în tranzacții de real estate și proiecte de white collar/risk management.

În urma acestor promovări, numărul avocaților seniori din cadrul biroului de la București urcă la zece, alături de Bianca Alecu (Litigii, cu specializare pe probleme legate de infracțiuni economice), Bogdan Crețeanu (M&A și Real Estate), Diana Crângașu (Corporate, specializare în dreptul concurenței), Ecaterina Burlacu (M&A și Real Estate), Gabriel Toma (Banking & Finance), Radu Costin (Corporate M&A), Raluca Coman (Banking & Finance) și Sabina Crângașu (Litigii și Arbitraje).

 
 

PNSA

 
 

ARTICOLE PE ACEEASI TEMA

ARTICOLE DE ACELASI AUTOR


 

Ascunde Reclama
 
 

POSTEAZA UN COMENTARIU


Nume *
Email (nu va fi publicat) *
Comentariu *
Cod de securitate*







* campuri obligatorii


Articol 1898 / 2076
 

Ascunde Reclama
 
BREAKING NEWS
ESENTIAL
Bohâlțeanu și Asociații a asistat Grupul Ion Moș în achiziția brandului românesc Lucas Bites, o etapă importantă în strategia de expansiune a grupului. Echipa de proiect, coordonată de Ionuț Bohâlțeanu (Head of Corporate ̸ M&A)
Dr. Cosmin Vasile (Managing Partner ZRVP) va susține un curs de arbitraj la INPPA: “Noțiuni introductive de arbitraj comercial – un ghid practic pentru începători”, desfășurat în cinci ateliere | Înscrierile se fac până pe 7 octombrie
LegiTeam: Reff & Associates is looking for a 2 - 6 years Attorney at Law | Dispute Resolution
BOHÂLȚEANU ȘI ASOCIAȚII recrutează avocați stagiari cu 0-3 ani experienta in profesie
Kinstellar, local counsel în regiunea CEE pentru GTCR, cumpărătorul Zentiva, într-o tranzacție de 4,1 miliarde euro. Rusandra Sandu (Partner) a coordonat echipa în jurisdicția locală | Kirkland & Ellis și Freshfields au fost lead counsels
Clifford Chance Badea își consolidează practica de Corporate M&A și Real Estate prin recrutarea Flaviei Petcu-Ciurel ca Senior Associate
LegiTeam: Atorney at Law (0 - 2 years) - Dispute Resolution | Reff & Associates
„The Lawyer European Awards 2025” | Trei firme cu activitate în România concurează pentru titlu la secțiunea ”Law Firm of the Year: South Eastern Europe”: NNDKP, Popescu & Asociații și TZA, pe lista scurtă a premianților. Firma fondată de Octavian Popescu, printre finaliști și în secțiunea ”European litigation team of the year”
Oportunități, provocări și diferențe de abordare - CMS European M&A Outlook 2026 | Horea Popescu, Managing Partner CMS România: “Europa Centrală și de Est se conturează ca o surpriză pozitivă pe harta investițiilor”. Rodica Manea, Corporate Partner: “Vedem o activitate susținută pe piața locală, iar companiile românești continuă să se adapteze rapid și să valorifice oportunitățile emergente”
bpv Grigorescu Ștefănică: tranzacțiile strategice și consolidările sectoriale definesc piața de fuziuni și achiziții | 2025 aduce structuri inovatoare, distressed M&A și o redefinire a noțiunii de succes, într-o piață în care avocații devin arhitecții echilibrului între reglementări stricte și interesele investitorilor. Cătălin Grigorescu (managing partner): „Succesul în tranzacții nu se mai măsoară doar în valoare, ci în capacitatea de a le finaliza într-un mediu juridic tot mai complex”
Banking & Finance | Echipa Popovici Nițu Stoica & Asociații, coordonată de partenerul Bogdan C. Stoica, a acordat consultanță Grupului La Fântâna pentru accesarea unei finanțări sindicalizate de 70 milioane euro, menită să susțină activitatea curentă și dezvoltarea businessului
BSMP - Bohâlțeanu și Asociații a asistat UNIGEA România în contractarea unei finanțări de 30,25 milioane EUR pentru dezvoltarea unui proiect solar de referință de 85 MW în Arad. Echipă pluridisciplinară, coordonată de partenerii Daniela Milculescu și Ionuț Bohâlțeanu, într-un efort multijurisdicțional ce a reunit investitori și consultanți cheie din patru țări
 
Citeste pe SeeNews Digital Network
  • BizBanker

  • BizLeader

      in curand...
  • SeeNews

    in curand...