ZRP
Tuca Zbarcea & Asociatii

Bulboacă & Asociaţii o cooptează pe Mariana Signeanu pe poziția de partener | Adrian-Cătălin Bulboacă, Managing Partner: Prin această numire, reconfirmăm profilul de mentalitate de tipul băncilor de investiții pe care noi îl asumăm

07 Septembrie 2023   |   R. T.

În expertiza Marianei se regăsesc numeroase finanțări și restructurări, finanțări alternative, unde a asistat mari dezvoltatori internaționali și grupuri financiare de calibru. Mariana este, de asemenea, specializată în investigații de titluri de proprietate, achiziții și vânzări aferente tranzacțiilor imobiliare și a fost implicată în numeroase proiecte imobiliare de mare profil.

 
 
Casa de avocatură de business Bulboacă & Asociaţii SPARL anunţă cu bucurie cooptarea în poziția de partener a avocatei Mariana Signeanu, de la începutul acestei săptămâni.

Mariana Signeanu, Partener, numără peste 16 ani de activitate în avocatură, având o experiență semnificativă, dar și o carieră remarcabilă care a condus la această numire in acord cu gandirea strategică a Legal powerhouse-ului Bulboacă & Asociații SPARL.
 
În expertiza Marianei se regăsesc numeroase finanțări și restructurări, finanțări alternative, unde a asistat mari dezvoltatori internaționali și grupuri financiare de calibru. Mariana este, de asemenea, specializată în investigații de titluri de proprietate, achiziții și vânzări  aferente tranzacțiilor imobiliare și a fost implicată în numeroase proiecte imobiliare de mare profil. Mariana deține un M.Sc. în drept și finanțe de la Universitatea Queen Mary din Londra și a deținut bursa Jean Monnet la WU-WIEN Vienna University of Economic and Business Administration.

 
„Profilul de avocat al Marianei este unul remarcabil care, alături de gradul ei ridicat de profesionalism, s-a regăsit printre elementele care au condus la decizia de cooptare alături de noi, ca avocat partener. Expertiza sa în zona de finanțări, precum și în real estate, împreună cu experiența corelativă, vor conduce la o îmbinare perfectă cu specializarea firmei și, astfel, prin această numire, reconfirmăm profilul de mentalitate de tipul băncilor de investiții pe care noi îl asumăm”, a spus Adrian-Cătălin Bulboacă, Managing Partner al Bulboacă & Asociaţii.

Mariana Signeanu:  „Mă bucur să fac această schimbare profesională și să mă alături echipei de profesioniști Bulboacă & Asociații.  Am încredere că experiențele noastre combinate ne vor ajuta să asistăm și să finalizăm proiecte importante în zona de finanțări sau de real estate și să oferim clienților soluții variate”.

Înfiinţată ca urmare a unui spin-off al biroului din Bucureşti al unei firme Magic Circle, Bulboacă şi Asociaţii are unul din cele mai puternice branduri de pe piaţa avocaturii din România, cu o mentalitate de tipul băncilor de investiţii şi cu experienţă preponderentă în finanţări & restructurări, fuziuni & achiziţii, insolvenţe & litigii, real estate şi dreptul muncii.
Bulboacă şi Asociaţii este implicată în unele din cele mai sensibile şi solicitante tranzacţii sau speţe, adeseori foarte greu de realizat sau soluţionat, unde stăruinţa, pasiunea şi determinarea avocaţilor, alături de know-how-ul juridic şi de business specific, joacă un rol absolut fundamental. Firma oferă consultanţă instituţiilor financiare, fondurilor, family office, companiilor, structurilor lor de conducere sau acţionarilor cu privire la situaţii esenţialmente critice.
Când clienţii Bulboacă & Asociaţii întâmpină o dificultate majoră, de neimaginat sau de nesurmontat, experienţa avocaţilor firmei arată că şi atunci există şanse reale pentru a se face o tranzacţie sau pentru a se soluţiona o speţă

 
 

PNSA

 
 

ARTICOLE PE ACEEASI TEMA

ARTICOLE DE ACELASI AUTOR


 

Ascunde Reclama
 
 

POSTEAZA UN COMENTARIU


Nume *
Email (nu va fi publicat) *
Comentariu *
Cod de securitate*







* campuri obligatorii


Articol 721 / 2216
 

Ascunde Reclama
BREAKING NEWS
ESENTIAL
LegiTeam - Oportunitate de carieră | Avocat definitiv – Achiziții publice & Infrastructură
Achiziții Publice | Cristina IVAN, Managing Partner Ivan şi Asociaţii: Arhitectura colectivă a ofertei - Cine ofertează, ce se evaluează, cui i se atribuie şi cine, în realitate, execută
Inflația la control | Instanța confirmă: Fiscul datorează și actualizarea cu inflația, nu doar dobânda fiscală. Soluție obținută de Băncilă, Diaconu și Asociații, cu o echipă coordonată de Emanuel Băncilă (Partener)
Dispute-Resolution.Center: România în Legal 500 EMEA (2026) – White-collar crime | O practică cu mai multe centre de putere: firmele cu activitate intensă, avocații care dau greutate practicii și dosarele care au contat în evaluare
In-houseLegal: Loredana Coraș, Country Legal Counsel la PKO Bank Polski România, distinsă cu premiul Compliance Innovator la Lexology European Awards 2026 | ”Următoarea etapă a inovației în compliance și în activitatea juridică va fi definită de capacitatea de a integra tehnologia într-un mod responsabil, fără a pierde din vedere rolul acestei funcții, acela de a proteja banca”, spune unul dintre cei mai vizibili avocați interni din Europa
Concurenta.ro | Chambers Europe 2026 - Cine domină practica de Competition ̸ Antitrust: Liderii își apără pozițiile, dar presiunea venită din eșalonul secund și din zona firmelor de nișă devine tot mai vizibilă
Achiziții-Publice.ro | România în ariile Projects și Projects & Energy din Chambers Europe 2026: NNDKP este liderul prezenței în vârful ierarhiei, iar Țuca Zbârcea & Asociații are o vizibilitate transversală foarte puternică. Filip & Company are una dintre cele mai bune formule de senioritate, iar CMS beneficiază pe profilul foarte puternic al Variniei Radu
Dispute-Resolution.Center: Cei mai buni litigatori din România, văzuți de Chambers Europe 2026 | Cine sunt practicienii apreciați de clienți în practica de Dispute Resolution și ce spun clienții despre aceștia. 11 avocați români sunt evidențiați în practica de arbitraj
Filip & Company anunță promovările anuale: Rebecca Marina devine partener, opt counsels și șase senior associates fac un pas înainte în carieră | Cristina Filip, co-managing partner Filip & Company: ”O recunoaștere a performanței individuale deosebite a colegilor noștri, dar și o dovadă că echipa susține creșterea noilor generații de lideri”
Kinstellar, alături de Habitex la vânzarea fostei fabrici de textile din Baia Mare către Jumbo | Iunia Nagy (managing associate) și Malina Andries (associate), în prim plan
BACIU PARTNERS, singura firmă din România clasată în Band 1 pentru Proprietate Intelectuală și Tehnologie, Media și Telecomunicații în Chambers Europe
Noi promovări în cadrul Popovici Nițu Stoica & Asociații. Trei avocați fac un pas înainte în carieră
 
Citeste pe SeeNews Digital Network
  • BizBanker

  • BizLeader

      in curand...
  • SeeNews

    in curand...