ZRP
Tuca Zbarcea & Asociatii

La aniversarea a 15 ani de la înființare, Biriș Goran lansează un nou website și o nouă identitate vizuală

17 Decembrie 2021   |   BizLawyer

Biriș Goran este o societate românească de avocatură de afaceri înființată în 2006 cu o echipă de peste 45 de avocați și consultanți fiscali, inclusiv nouă parteneri, cu un mix de experiență internațională și locală.

Gabriel Biris, co-fondator al societătii de avocatură

 
 
Anul 2021 a marcat  împlinirea a 15 ani de la înființare pentru Biriș Goran, una dintre cele mai cunoscute case de avocatură din România. Avocații de la Biriș Goran au sărbătorit anul aniversar atât prin proiecte noi, prin reușite și recunoaștere primită de la organizații internaționale de specialitate, cât și prin lărgirea echipei.

“Acest lucru nu ar fi fost posibil fără munca de calitate a avocaților și consultanților noștri – 15 ani de creștere și de consolidare pe o piață competitivă precum cea a avocaturii din România. Mă consider privilegiat să lucrez împreună cu colegi de calibrul membrilor echipei noastre – dinamici, excepționali profesioniști și plini de curiozitate pentru domeniul în care activează“, a declarat Gabriel Biriș, membru co-fondator al societății de avocatură. „Suntem, de asemenea, privilegiați să avem clienți și proiecte de excepție, care ne consolidează în continuare experiența și expertiza. Fără încrederea clienților noștri, istorici sau mai recenți, nu am fi putut ajunge aici.

Am dorit să marcăm trecerea în următoarea etapă prin lansarea unei noi identități vizuale, precum și prin construirea unui nou website care să ne reprezinte mai bine nivelul profesional la care suntem în acest moment -  dinamism, determinare, reușită. În era prezenței online, considerăm că accesul la expertiza și serviciile noastre trebuie să acomodeze necesitățile unui client modern, mai activ, mai implicat, mai curios - și să faciliteze accesul către echipa noastră tuturor celor care fac parte din dialogul extins al societății moderne” – a mai precizat Gabriel Biriș.

Biriș Goran este o societate românească de avocatură de afaceri înființată în 2006 cu o echipă de peste 45 de avocați și consultanți fiscali, inclusiv nouă parteneri, cu un mix de experiență internațională și locală. Practicile și echipa Biriș Goran au fost incluse cu regularitate printre firmele de avocatură de top din Romania în ghidurile juridice Chambers Europe și European Legal 500.
 
 

PNSA

 
 

ARTICOLE PE ACEEASI TEMA

ARTICOLE DE ACELASI AUTOR


 

Ascunde Reclama
 
 

POSTEAZA UN COMENTARIU


Nume *
Email (nu va fi publicat) *
Comentariu *
Cod de securitate** campuri obligatorii


Articol 42 / 307
 

Ascunde Reclama
 
BREAKING NEWS
ESENTIAL
Avocații CEE Attorneys - Boanță, Gîdei și Asociații obțin o decizie cu impact semnificativ asupra procedurilor cu autoritățile publice. CAB anulează unele prevederi din Ordinul 991 ̸ 2021
Cei mai buni profesioniști în domeniul brevetelor, văzuți de ”IAM Patent 1000: The World’s Leading Patent Professionals - 2022”. ZRVP, Mușat & Asociații și NNDKP, în prim plan. Ce firme au cei mai mulți avocați listați și ce spun clienții despre aceștia
Studiu Refinitiv | Cum și-au împărțit firmele de avocatură harta fuziunilor și achizițiilor din zona EMEA după primele cinci luni din 2022. CMS domină clasamentul general, iar o firmă cu 200 de avocați ocupă primul loc în Europa Estică
LegiTeam | Bulboacă & Asociații recrutează Avocat Senior (Banking & Finance)
LegiTeam | Bulboacă & Asociații recrutează Avocat Stagiar (Banking&Finance)
În ciuda condițiilor grele în care se derulează afacerile, preocuparea pentru respectarea regulilor privind protecția datelor personale nu și-a pierdut importanța, spun avocații CEE Attorneys | Krisztina Voicu, Partener: Am construit o echipă specializată în protecția datelor personale, formată din avocați care au deja experiență considerabilă în această arie. Unul din trei proiecte presupune abordare și consultanță și din perspectiva GDPR
Aria de Employment de la Mușat & Asociații a avut în ultimul an o încărcătură constantă de proiecte de anvergură, atât din perspectiva activității de consultanță, cât și în sfera litigiilor de muncă | De vorbă cu avocații firmei despre mandatele strategice încredințate de companii lideri în industrii variate și provocările anului 2022 pe piața muncii. Creșterea numărului de cereri care vizează restructurarea afacerii, urmată de șomaj tehnic sau de concedieri, evidențiată în analiza tendințelor observate de specialiști anul acesta
Noile tendințe și schimbarea priorităților pe piața muncii, analizate de avocații ZRVP | Cătălin Micu, Partener: Firmele se vor concentra pe gestionarea celor două segmente de salariați care vor prinde cel mai probabil contur: „angajații inhouse” și „angajații freelanceri” . Proiectele cu un consum semnificativ de resurse sunt cele în care se lucrează la „rescrierea” procedurilor ̸ politicilor necesare pentru implementarea pe termen lung a sistemului de lucru hibrid
Pharmaceuticals & Life Sciences | Chiar dacă o anumită incertitudine a fost creată de pandemia Covid-19 sau de războiul din Ucraina, România pare că rămâne o piață interesantă, cel puțin la nivel regional, spun avocații Filip & Company. Silviu Vasile (Counsel): Am asistat în mandate ce au implicat relocarea unor activități din Ucraina în România. Este posibil ca, pe măsură ce războiul se prelungește, să întâlnim și situații de deschidere de activități medicale în România sau de dezvoltare a unor capacități suplimentare de producție sau distribuție
În ultimele 12 luni, avocații firmei Bulboacă & Asociații au fost implicați în peste zece fuziuni și achiziții, dintre care patru încă sunt în derulare. De vorbă cu Adrian Bulboacă (Managing Partner), despre factorii cheie ai evoluției tranzacțiilor de tip M&A în acest an, industriile în care există apetit pentru investiții, clienți și proiecte importante
Elementele de noutate în stabilirea sancțiunilor, aduse de ghidul Comitetului European pentru Protecția Datelor, explicate de avocații Filip & Company. Raluca Pușcaș (Partener): Amenda trebuie să își atingă obiectivul de a descuraja încălcările viitoare, să fie eficientă și proporțională | Bilanțul a patru ani de GDPR, cu accent pe evoluția practicii de Privacy & Data Protection și proiectele complexe în care este implicată echipa
LegiTeam: Alătură-te echipei de avocați Mitel & Asociații | Avocați definitivi (Employment)
 
Citeste pe SeeNews Digital Network
  • BizBanker

  • BizLeader

      in curand...
  • SeeNews

    in curand...