ZRP
Tuca Zbarcea & Asociatii

SAA anunță o nouă rundă de promovări în cadrul echipei. Trei avocați fac un pas înainte în carieră

02 Mai 2023   |   BizLawyer

”Ei sunt profesionisti remarcabili, talentati, cu abilitati si experienta exceptionale, care ilustreaza cultura dinamica si inovativa, ce sta la baza firmei noastre”, a declarat Silviu Stratulat, Managing Partner.

 
 
Bogdan Florea, Andreea Stanciu si Mihai Iorga au fost promovați in rolurile de Senior Associate ai firmei Stratulat Albulescu & Asociații (SAA), incepand cu data de 1 mai 2023. Promovarea acestora in noile pozitii reprezinta recunoasterea muncii lor asidue, a implicarii lor semnificative si a contributiei in multe proiecte complexe, spun reprezentanții SAA.

Bogdan Florea (Dreptul Muncii/ Dreptul Constructiilor si Achizitii Publice) s-a alaturat echipei SAA in anul 2016, mai intai in stagiu de practica, iar ulterior in anul 2018 in calitate de avocat stagiar. Fiind un membru valoros al echipei, care si-a dovedit intotdeauna dedicarea si devotamentul fata de strategia si principiile SAA, Bogdan a avut rezultate remarcabile si a performat exceptional, fiind intotdeauna orientat catre nevoile clientului. Initial Bogdan a fost implicat in principal in proiecte de Dreptul muncii, iar ulterior, el s-a specializat si in domeniul Dreptului constructiilor si Achizitiilor Publice.

In ultimii ani, treptat, odata cu aprofundarea si extinderea ariilor de drept acoperite, Bogdan si-a crescut gradul de independenta in indeplinirea mandatelor primite, reusind sa gestioneze in mod eficient inclusiv proiecte cu caracter de noutate la nivelul departamentului.

Andreea Stanciu (Litigii) este un avocat cu aproximativ 7 ani de experienta profesionala. Ea s-a alaturat echipei SAA in ianuarie 2020 in cadrul departamentului de litigii, unde a acumulat experienta intr-o gama variata de litigii. Andreea s-a specializat in litigii civile si comerciale, asigurand apararea intereselor clientilor in dosare de litigii cu profesionisti, dreptul muncii, executari silite si dreptul proprietatii intelectuale.

Mihai Iorga (Litigii) s-a alaturat departamentului de Litigii in decembrie 2020 si are aproximativ 7 ani de experienta profesionala in domeniul juridic. Mihai s-a specializat in reprezentarea clientilor locali si internationali activi in diverse sectoare industriale intr-o gama variata de litigii, precum litigii de drept imobiliar si litigii care implica aspecte de urbanism, litigii de dreptul muncii, precum si in proceduri de revendicari.

Referindu-se la aceasta runda de promovari, Silviu Stratulat, Managing Partner, a declarat: „Felicitari celor trei avocati promovati pentru aceasta realizare! Ei sunt profesionisti remarcabili, talentati, cu abilitati si experienta exceptionale, care ilustreaza cultura dinamica si inovativa, ce sta la baza firmei noastre”.

 
 

PNSA

 
 

ARTICOLE PE ACEEASI TEMA

ARTICOLE DE ACELASI AUTOR


 

Ascunde Reclama
 
 

POSTEAZA UN COMENTARIU


Nume *
Email (nu va fi publicat) *
Comentariu *
Cod de securitate*







* campuri obligatorii


Articol 114 / 317
 

Ascunde Reclama
BREAKING NEWS
ESENTIAL
LegiTeam - Oportunitate de carieră | Avocat definitiv – Achiziții publice & Infrastructură
LegiTeam: Zamfirescu Racoţi Vasile & Partners recrutează avocat definitiv Dreptul muncii | Consultanță
CMS îi numește pe Horea Popescu și Andrzej Pośniak în rolurile de Managing Directors în Europa Centrală și de Est | Stephen Millar, Managing Partner CMS UK: ”CMS este cea mai mare firmă de avocatură din regiune și suntem convinși că Andrzej și Horea vor valorifica acest fundament solid pentru a consolida și mai mult reputația noastră de firmă de avocatură de top în ECE”
LMG Life Sciences EMEA Awards 2026 | Cinci firme sunt în cursa pentru ”Romania Firm of the Year”, o casă de avocatură locală intră în bătălia paneuropeană din White Collar Crime și un singur avocat român este nominalizat individual. Lista scurtă, pe care sunt și NNDKP și Popescu & Asociații, arată o piață în care casele independente locale continuă să conteze, dar concurează cu rețele regionale la fel de capabile să capteze mandate sofisticate în sectorul Life Sciences
Achiziții Publice | Cristina IVAN, Managing Partner Ivan şi Asociaţii: Arhitectura colectivă a ofertei - Cine ofertează, ce se evaluează, cui i se atribuie şi cine, în realitate, execută
Inflația la control | Instanța confirmă: Fiscul datorează și actualizarea cu inflația, nu doar dobânda fiscală. Soluție obținută de Băncilă, Diaconu și Asociații, cu o echipă coordonată de Emanuel Băncilă (Partener)
Dispute-Resolution.Center: România în Legal 500 EMEA (2026) – White-collar crime | O practică cu mai multe centre de putere: firmele cu activitate intensă, avocații care dau greutate practicii și dosarele care au contat în evaluare
In-houseLegal: Loredana Coraș, Country Legal Counsel la PKO Bank Polski România, distinsă cu premiul Compliance Innovator la Lexology European Awards 2026 | ”Următoarea etapă a inovației în compliance și în activitatea juridică va fi definită de capacitatea de a integra tehnologia într-un mod responsabil, fără a pierde din vedere rolul acestei funcții, acela de a proteja banca”, spune unul dintre cei mai vizibili avocați interni din Europa
Analiza de ansamblu Legal 500 EMEA - 2026: lideri, arii fanion și avocații care contează
PNSA obține o soluție definitivă favorabilă la ÎCCJ într-un litigiu complex întemeiat pe îmbogățire fără justă cauză. Echipa, coordonată de Camelia Pătrașcu (Partener), cu implicarea, în diferite faze procedurale, a unei echipe extinse
Concurenta.ro | Chambers Europe 2026 - Cine domină practica de Competition ̸ Antitrust: Liderii își apără pozițiile, dar presiunea venită din eșalonul secund și din zona firmelor de nișă devine tot mai vizibilă
Achiziții-Publice.ro | România în ariile Projects și Projects & Energy din Chambers Europe 2026: NNDKP este liderul prezenței în vârful ierarhiei, iar Țuca Zbârcea & Asociații are o vizibilitate transversală foarte puternică. Filip & Company are una dintre cele mai bune formule de senioritate, iar CMS beneficiază pe profilul foarte puternic al Variniei Radu
 
Citeste pe SeeNews Digital Network
  • BizBanker

  • BizLeader

      in curand...
  • SeeNews

    in curand...