
Reff & Asociații | Deloitte Legal lansează o nouă ediție a proiectului educațional „Law Is Awesome!”, dedicat studenților care vor să devină avocați de business
03 Decembrie 2024
BizLawyerStudenții se pot înscrie în program până pe 13 ianuarie 2025, iar cei selectați vor participa la o serie de 12 workshopuri susținute de avocații Reff & Asociații | Deloitte Legal, împreună cu profesioniști din Deloitte România și invitații acestora, în perioada februarie-aprilie 2025, la sediul societății de avocați din București.
![]() |
Studenții se pot înscrie în program până pe 13 ianuarie 2025, iar cei selectați vor participa la o serie de 12 workshopuri susținute de avocații Reff & Asociații | Deloitte Legal, împreună cu profesioniști din Deloitte România și invitații acestora, în perioada februarie-aprilie 2025, la sediul societății de avocați din București. Programa atelierelor este adaptată celei pe care o urmează studenții de anul III și actualizată în linie cu cele mai recente evoluții din domeniul avocaturii și din mediul de business, în general.
De asemenea, participanții vor beneficia de sesiuni de consiliere cu specialiști în resurse umane, job shadowing, precum și interacțiune directă cu clienți ai firmei. La finalul perioadei de workshopuri, studenții vor primi recomandări personalizate de la traineri și unii dintre aceștia vor avea oportunitatea de a urma un stagiu de practică în vara anului 2025 în cadrul Reff & Asociații | Deloitte Legal.
„Intrăm în al optulea an de «Law Is Awesome!», un proiect educațional gândit din perspectiva tânărului student la drept care își dorește să aprofundeze domeniul pe care îl studiază, dar și să-și completeze cunoștințele teoretice cu aspecte practice, competențele tehnice cu soft skills, pentru a-și alege în cunoștință de cauză drumul profesional. Suntem mândri că ne-am atins acest obiectiv prin intermediul celor 200 de studenți care au participat de-a lungul timpului la program”, a declarat Andreea Șerban (foto), Senior Managing Associate, Reff & Asociaţii | Deloitte Legal, inițiatoarea și coordonatoarea proiectului „Law Is Awesome!”.
Reff & Asociații | Deloitte Legal, una dintre cele mai importante societăți de avocați din România, oferă servicii ce acoperă domeniile financiar-bancar, concurență, dreptul muncii, energie și mediu, insolvență, consultanță juridică de management, litigii, drept societar, fuziuni și achiziții, sectorul public, drept imobiliar, precum și optimizare de procese juridice și adopția noilor tehnologii. Reff & Asociații reprezintă România în rețeaua globală Deloitte Legal, care are peste 2.500 de avocați în 80 de țări.
Publicitate pe BizLawyer? |
![]() ![]() |
Articol 5 / 148 | Următorul articol |
Publicitate pe BizLawyer? |
![]() |

BOHÂLȚEANU ȘI ASOCIAȚII recrutează avocați stagiari cu 0-3 ani experienta in profesie
„The Lawyer European Awards 2025” | Trei firme cu activitate în România concurează pentru titlu la secțiunea ”Law Firm of the Year: South Eastern Europe”: NNDKP, Popescu & Asociații și TZA, pe lista scurtă a premianților. Firma fondată de Octavian Popescu, printre finaliști și în secțiunea ”European litigation team of the year”
LegiTeam: Reff & Associates is looking for a 2 - 6 years Attorney at Law | Dispute Resolution
Oportunități, provocări și diferențe de abordare - CMS European M&A Outlook 2026 | Horea Popescu, Managing Partner CMS România: “Europa Centrală și de Est se conturează ca o surpriză pozitivă pe harta investițiilor”. Rodica Manea, Corporate Partner: “Vedem o activitate susținută pe piața locală, iar companiile românești continuă să se adapteze rapid și să valorifice oportunitățile emergente”
bpv Grigorescu Ștefănică: tranzacțiile strategice și consolidările sectoriale definesc piața de fuziuni și achiziții | 2025 aduce structuri inovatoare, distressed M&A și o redefinire a noțiunii de succes, într-o piață în care avocații devin arhitecții echilibrului între reglementări stricte și interesele investitorilor. Cătălin Grigorescu (managing partner): „Succesul în tranzacții nu se mai măsoară doar în valoare, ci în capacitatea de a le finaliza într-un mediu juridic tot mai complex”
LegiTeam: Atorney at Law (0 - 2 years) - Dispute Resolution | Reff & Associates
Banking & Finance | Echipa Popovici Nițu Stoica & Asociații, coordonată de partenerul Bogdan C. Stoica, a acordat consultanță Grupului La Fântâna pentru accesarea unei finanțări sindicalizate de 70 milioane euro, menită să susțină activitatea curentă și dezvoltarea businessului
BSMP - Bohâlțeanu și Asociații a asistat UNIGEA România în contractarea unei finanțări de 30,25 milioane EUR pentru dezvoltarea unui proiect solar de referință de 85 MW în Arad. Echipă pluridisciplinară, coordonată de partenerii Daniela Milculescu și Ionuț Bohâlțeanu, într-un efort multijurisdicțional ce a reunit investitori și consultanți cheie din patru țări
Principalele aspecte pe care angajatorii trebuie să le aibă în vedere pentru a se conforma legislației privind combaterea discriminării și hărțuirii la locul de muncă | De vorbă cu Dan Dascălu (Partener) și Sonia Bălănescu (Managing Associate) - D&B David și Baias, despre prevederile legale în vigoare, combaterea acestui fenomen și modul în care poate fi diminuat riscul apariției unor litigii inițiate de salariați
Voicu & Asociații is looking for Junior level Business Lawyers
Filip & Company a asistat ACP Credit în acordarea unei noi runde de finanțare rețelei de clinici veterinare PartnerVet. Echipa, coordonată de Alexandra Manciulea (partener) și Rebecca Marina (counsel)
Clifford Chance își consolidează practica de Litigii prin recrutarea lui Remus Codreanu ca partener în echipa din București
-
BizBanker
-
BizLeader
- in curand...
-
SeeNews
in curand...