ZRP
Tuca Zbarcea & Asociatii

act | Botezatu Estrade Partners face o primă rundă de promovări și recrutare sub noul brand. Mihaela Poșircă devine partener, alți avocați fac un pas înainte în carieră

16 Ianuarie 2020   |   BizLawyer

act | Botezatu Estrade Partners își consolidează echipa.

De la stanga la dreapta: Mihaela Posirca (Partener), Alexandra Ovedenie (Counsel), Cristian Radu (Managing Associate) si Anca Baluna (Senior Associate).

 
 
act | Botezatu Estrade Partners face o primă rundă de promovări și recrutare sub noul brand. Mihaela Poșircă a fost numită Partener, iar Alexandra Ovedenie s-a alăturat firmei ca și Counsel în echipa de Banking & Finance. Promovări au fost și în linia a doua: Cristian Radu devine Managing Associate, iar Anca Baluna avansează pe poziția de Senior Associate.

Mihaela Poșircă, avocat cu competențe extinse în sectorul dreptului imobiliar și construcții, cu o experiență profesională de peste 15 ani, a fost numită Partener. Mihaela are o un istoric profesional impresionant în ceea ce privește tranzacțiile derulate cu succes in sectoare precum retail, dezvoltarea de parcuri logistice, silvicultură și agricultură, precum și în legătură cu dezvoltarea proiectelor de office si rezidențiale, toate acestea recomandând-o ca un avocat de top în dreptul imobiliar și construcții. Înainte de a se alătura echipei act | Botezatu Estrade Partners, a colaborat cu două firme internaționale de avocatură în beneficiul unui portofoliu remarcabil de clienți locali și internaționali.


Alexandra Ovedenie s-a alăturat firmei ca și Counsel în echipa de Banking & Finance. Alexandra are peste 19 ani de experiență în domeniul bancar și financiar, cu accent pe instrumente și servicii financiare complexe și aspecte legate de piețele de capital. În trecut a lucrat în departamentele juridice ale filialelor române ale unui număr de 3 bănci importante, precum și în practicile de drept financiar ale filialelor locale a 3 firme internaționale de avocatură. 

Firma a anunțat de asemenea promovarea lui Cristian Radu ca Managing Associate și a Ancăi Baluna ca Senior Associate. Cristian Radu s-a implicat atât în practica de litigii cât și în cea de consultanță, arătând versatilitate și tenacitate, dezvoltând în același timp aptitudini de cross-selling și contribuind activ la aria de business development a firmei. Anca Baluna a arătat în mod constant o  implicare activă și spirit de echipă, o creștere susținută a autonomiei și o abordare pro-activă , în cadrul echipelor noastre de Drept Imobiliar și Dreptul Muncii.

“Aceste promovări recunosc talentul, implicarea entuziastă în dezvoltarea portofoliului de clienți ai Firmei și realizările excepționale ale colegilor noștri! Mulțumim Mihaelei Poșircă pentru dăruirea deosebită și implementarea cu succes a acțiunilor de business development și suntem mândri să o avem în linia Partenerilor. De asemenea, suntem foarte bucuroși să o primim în echipa noastră pe Alexandra Ovedenie și îi felicităm pe Cristian Radu și Anca Baluna pentru implicarea activă în viitorul firmei și performanța lor de excepție!” – a declarat Ștefan Botezatu, Managing Partner și co-fondator al act | Botezatu Estrade.Partners.
 
 

PNSA

 
 

ARTICOLE PE ACEEASI TEMA

ARTICOLE DE ACELASI AUTOR


 

Ascunde Reclama
 
 

POSTEAZA UN COMENTARIU


Nume *
Email (nu va fi publicat) *
Comentariu *
Cod de securitate** campuri obligatorii


Articol 49 / 5245
 

Ascunde Reclama
 
BREAKING NEWS
ESENTIAL
Zamfirescu Racoți Vasile & Partners dă startul celei de-a doua ediții a concursului Premiile de excelență „Viorel-Mihai Ciobanu”
Avocații Mitel & Asociații sunt implicați în discuții care privesc tranzacții noi, estimate a se finaliza în T1-2020. Sorin Mitel (Managing Partner): Avocatura rămâne esențialmente o profesie și mai puțin o „afacere” în care prețurile să dicteze competitivitatea
Conferință internațională în domeniul arbitrajului la București: ”Innovation in Arbitration and M&A Disputes”
Voinescu Lawyers a încheiat o alianță cu Studio legale asociato Martinez & Novebaci din Milano. Casa de avocați a deschis și un birou la Paris
România a câștigat arbitrajul în care italienii de la FIN.CO.GE.RO cereau despăgubiri de 327 mil. €. Ce facturi a plătit statul pentru apărare în acest dosar și ce firme de avocați sărbătoresc victoria
RTPR Allen & Overy, avocații vânzătorilor Sano Vita. Cornel Soare, unul dintre fondatori și CEO al Sano Vita: Am apreciat profesionalismul echipei RTPR conduse de Alina Stăvaru pentru modul în care ne-a ghidat prin labirintul tuturor complexităților juridice
Ce punctaje au obținut firmele selectate de Ministerul Finanțelor pentru derularea Programului MTN | Pelinari și Pelinari, în asociere cu Cleary Gottlieb, s-a clasat pe prima poziție. Pe lista finaliștilor sunt și asocierile din care fac parte Filip & Company și Volciuc-Ionescu
Dr. Sabin Taclit, Legal Manager în cadrul NextGen Communications: Strategia departamentelor juridice va rămâne aceeași și în anul 2020: prevenire și inovație. Va fi un an dedicat mai mult consultanței juridice și mai puțin activității litigioase
LegiTeam: ZRVP recrutează avocat definitiv pentru departamentul Litigii
Avocații Radu și Asociații SPRL obțin o nouă confirmare din partea Înaltei Curți de Casație și Justiție a momentului de la care curge termenul de prescripție în materie fiscală
Printre cele mai interesante proiecte ale avocaților de IP de la TZA a fost mandatul legat de anularea unui brevet de invenție acordat în domeniul metalurgiei, în care s-a obținut respingerea unei cereri de despăgubiri în valoare de peste 100 mil. usd. Echipa acordă asistenţă juridică în tranzacţii mari de tip „private equity” şi în alte preluări comerciale complexe
Asistența acordată UiPath, printre proiectele de o mare complexitate ale echipei de IP de la Filip & Company. Monica Stătescu (Counsel): Ne așteptăm ca zona IT să fie extrem de activă și anul acesta. Apar din ce în ce mai multe start-up-uri în domeniul dezvoltării de software, iar firmele cu renume investesc în dezvoltarea de noi tehnologii
 
Citeste pe SeeNews Digital Network
  • BizBanker

  • BizLeader

      in curand...
  • SeeNews

    in curand...