ZRP
Tuca Zbarcea & Asociatii

Partenerii Peli se separă de Filip și continuă activitatea sub brandul PELI

02 Aprilie 2019   |   BizLawyer

În noul format, Francisc Peli iși va asuma poziția de Managing Partner

Francisc Peli, Managing Partner & Carmen Peli - PELI

 
 
Partenerii Peliîmpreună cu o echipă de avocați de elităiși consolidează practicile care i-au consacrat sub brandul PELI

Cu o experiență de 20 de ani în fuziuni și achiziții, real estate, drept comercial, finanțe-bănci și cu o reputație solidă la nivel internațional, partenerii Francisc Peli și Carmen Peli au decis să propună pieței o echipă de avocați de elită din noua generație pentru a reforma practicile din portofoliul lor, cu obiectivul de a-și menține poziția de lider în aceste arii și excelența în servicii. 

 
În noul format, Francisc Peli iși va asuma poziția de Managing Partner, rol pe care l-a deținut în perioada 2008-2015 în cadrul PeliFilip, când firma a pornit ca un startup, a traversat criza  economică și a devenit pentru prima dată „firma de avocatură a anului” (Chambers & Partners 2015).

Echipa PELI îi va include pe Oana Bădărau, Partener și Head of Real Estate PELI – care a avut același rol în cadrul PeliFilip, și Mihnea Galgoțiu-Săraru, Partener și Head of Dispute Resolution PELI, care anterior a fost implicat în coordonarea departamentului PeliFilip de litigii.  
 
“Ne considerăm privilegiați că numele Peli și-a câștigat o reputație solidă în avocatura de business. Am beneficiat de oportunități exceptionale și am avut alături de noi oameni de excepție. Am avut inspirația să luăm deciziile corecte la momentele potrivite. Acesta este un astfel de moment.” - afirmă Francisc Peli
 
„Mediul de afaceri trece prin schimbări radicale, iar echipa noastră urmarește să ofere clienților soluții adaptate noilor realități. Mulțumim celor care ne-au acordat de-a lungul timpului încrederea lor – o vom trata în continuare cu toată dedicația necesară” - adaugă Carmen Peli.
 
Cu o experiență vastă în cele mai importante tranzacții financiar-bancare, healthcare și telecom, Carmen Peli va coordona practica de M&A/ corporate și va supraveghea ariile finanțe-bănci și drept comercial.

Recunoscută în rândul clienților pentru soluțiile legale inovatoare, Carmen Peli rămâne consultant senior pentru executivii de top din corporații și fonduri de investiții.

Având o experiență de 12 ani în tranzacții de anvergură din domeniul imobiliar, Oana Bădărău va conduce practica ce reunește una dintre cele mai mari și mai experimentate echipe de avocați specializați în real estate din România. 
 
Mihnea Galgoțiu-Săraru, care are experiență de 10 ani în avocatura de afaceri și a coordonat proiecte complexe de litigii și arbitraje interne și internaționale din domenii precum telecom și tehnologie, energie, finanțe, infrastructură, PPP, real estate, transporturi sau sport, va conduce departamentul Dispute Resolution din cadrul PELI
 
 

PNSA

 
 

ARTICOLE PE ACEEASI TEMA

ARTICOLE DE ACELASI AUTOR


 

Ascunde Reclama
 
 

POSTEAZA UN COMENTARIU


Nume *
Email (nu va fi publicat) *
Comentariu *
Cod de securitate*







* campuri obligatorii


Articol 1926 / 2029
 

Ascunde Reclama
 
BREAKING NEWS
ESENTIAL
Tranzacție rară pe piața românească | Cum au lucrat avocații Legal Ground în proiectul legat de achiziția unor obligațiuni ‘tokenizate’, înregistrate și tranzacționate prin sistemul blockchain. Mihai Dudoiu (Partener): ”Pe lângă aspectele comune unor proiecte de finanțare ‘clasice’, a fost necesară integrarea unei componente de fintech. Arhitectura juridică a trebuit adaptată unui cadru relativ nou și încă în formare din punct de vedere normativ”
LegiTeam: Atorney at Law (0 - 2 years) - Dispute Resolution | Reff & Associates
BizLawyer îi prezintă pe avocații care au devenit parteneri în ultimele runde de promovări | Corina Roman, avocat format în câteva firme mari, spune că a regăsit „cu drag”, la BACIU PARTNERS, aceeași preocupare pentru knowledge și dedicare față de mandatele primite de la clienți. “Nu am crezut niciodată că voi lucra într-un proiect cu sateliți, dar iată că aici am avut această ocazie. Și mi-a plăcut enorm, pentru că m-a scos din zona de confort. Acum, datorită acelei experiențe, știm mai multe și putem explora și acest tip de proiecte la nivel de echipă”
Employment | Pe parcursul ultimului an, s-a remarcat o preocupare crescută din partea angajatorilor pentru „descifrarea” obligațiilor tot mai complexe care le revin în temeiul legislației de dată recentă, spun avocații specializați în Dreptul Muncii de la PNSA. De vorbă cu Ioana Cazacu, coordonatoarea practicii, despre noutățile din legislația muncii, solicitările clienților și mandatele complexe în care a fost implicată echipa
BRD coordonează un club loan de 190 mil. € pentru NE Property BV. Avocații CMS au consiliat consorțiul bancar în această finanțare
LegiTeam: Lawyer - Corporate M&A | Reff & Associates
Cine sunt campionii pieței locale evidențiați în ultimul clasament IP Stars 2025 | Baciu Partners are cele mai multe recomandări în prima bandă din domeniul mărcilor. ZRVP și Dincă & Speciac sunt pe primul palier al performanței, urmate de Mușat & Asociații și NNDKP
CMS își consolidează echipa din România prin promovarea a șapte avocați | Horea Popescu, managing partner CMS România: ”Aceste promovări reflectă nu doar calitatea muncii lor, ci și energia și dedicarea cu care aduc rezultate remarcabile clienților noștri și ne poziționează perfect pentru a ne continua creșterea și dezvoltarea competențelor”
LegiTeam | Mitel & Asociații recrutează avocat cu experiență (Litigii și Soluționare a Disputelor)
Țuca Zbârcea & Asociații câștigă pentru Silcotub un litigiu major privind recalcularea prețului energiei electrice în lumina Ordonanței de urgență nr. 27 ̸ 2022
Filip & Company a asistat Banca Transilvania în prima sa emisiune de obligațiuni sustenabile în lei în valoare de 1,5 miliarde de lei. Alexandru Bîrsan (managing partener) a coordonat echipa
Women Lawyers | Din vorbă în vorbă cu Andreea Mihalache, Partener în cadrul firmei Popescu & Asociații, profesionist reputat, cu aproape 30 de ani de experiență ca avocat litigant la cel mai înalt nivel: ”Dincolo de oportunitatea de a lucra la dosare complexe, am și sprijinul unei echipe unite, ceea ce face ca fiecare provocare să fie o oportunitate de învățare și evoluție profesională”
 
Citeste pe SeeNews Digital Network
  • BizBanker

  • BizLeader

      in curand...
  • SeeNews

    in curand...