ZRP
Tuca Zbarcea & Asociatii

CTP consolidează echipa din România prin numirea lui Andrei Brînzea în funcția de Business Development Director

11 Martie 2024   |   BizLawyer

Andrei va lucra îndeaproape cu Remon Vos și cu echipa de management din România, Eleonora Amăriuței, CFO și Cătălin Pana, Construction Director.

 
 
CTP, cel mai mare dezvoltator, proprietar și administrator de spații industriale și logistice listat din Europa după suprafața închiriabilă (GLA), își consolidează echipa din România prin numirea lui Andrei Brînzea în funcția de Business Development Director.

Andrei Brînzea contribuie cu o bogată expertiză în sectorul imobiliar și aduce în echipa CTP energie și creativitate, alături de abilitatea sa de a identifica noi oportunități de business și o motivație puternică de a avea grijă de nevoile clienților și ale comunităților locale, în acord cu principiile de business ale CTP.

Cu o experiență de peste două decenii în domeniul imobiliar, Andrei a lucrat cu companii lider de piață precum LIDL, Kaufland, CBRE și, recent, a fost implicat în proiecte în cadrul conmpaniei Cushman & Wakefield. Alăturarea în echipa CTP, cel mai important dezvoltator, proprietar și administrator de spații industriale și logistice listat din Europa, reprezintă o evoluție firească în parcursul său profesional.

CTP își propune să-și extindă portofoliul în România prin construcții și achiziții, continuând să dezvolte rețeaua sa de parcuri industriale sub brandul CTPark.

“Pe măsură ce operațiunile noastre din România se extind, și compania noastră evoluează. În noul său rol, Andrei va coordona echipa de business development din România, pe care o va extinde în continuare pentru a oferi servicii și mai bune clienților CTP, dar și pentru a iniția noi proiecte și a continua să dezvolte parcurile industriale din portfoliul CTP din România”, a declarat Remon Vos, CEO, CTP.

Andrei va lucra îndeaproape cu Remon Vos și cu echipa de management din România, Eleonora Amăriuței, CFO și Cătălin Pana, Construction Director.

“Alăturarea în echipa CTP România ca Business Development Director marchează nu doar un nou capitol în cariera mea, ci și un angajament de a modela spații care inspiră inovația, promovează comunitățile și construiesc un viitor durabil. Aici, mă aflu la intersecția viziunii și realității, împins să transform ideile ambițioase în repere tangibile. Împreună, vom crea nu doar clădiri, ci și simboluri ale progresului”, a declarat Andrei Brînzea, Business Development Director.

CTP activează în România din 2015 și a investit peste 1,5 miliarde de euro. În prezent, CTP deține și operează parcuri industriale cu o suprafață totală închiriabilă de cca. 2,6 milioane mp, la care se adaugă 200.000 mp suplimentari în construcție, având capacitatea de a găzdui unități de producție, logistică și alte industrii cheie, cum ar fi retail, industria de apărare și auto.

CTP România are o echipă de 100 de profesioniști împărțiți în 7 echipe regionale în toată România.

 
 

PNSA

 
 

ARTICOLE PE ACEEASI TEMA

ARTICOLE DE ACELASI AUTOR


 

Ascunde Reclama
 
 

POSTEAZA UN COMENTARIU


Nume *
Email (nu va fi publicat) *
Comentariu *
Cod de securitate*







* campuri obligatorii


Articol 4667 / 21160
 

Ascunde Reclama
 
BREAKING NEWS
ESENTIAL
Clifford Chance Badea, consultant în emisiunea de obligațiuni prin care UniCredit Bank a atras 600 milioane de lei
LegiTeam: CMS CAMERON MCKENNA NABARRO OLSWANG LLP SCP is looking for: Associate | Commercial group (3-4 years definitive ̸ qualified lawyer)
Filip & Company și Legal Ground, arhitecții juridici ai tranzacției prin care BT Property, fondul imobiliar al Grupului Banca Transilvania, a cumpărat complexul de birouri Record Park din Cluj-Napoca de la un fond belgian. Echipele de avocați, coordonate de Ioana Roman și Alina Stancu Bîrsan, pentru cumpărător, și Alex Bumbu, pentru vânzător
O promovare din interior care confirmă meritocrația și creșterea organică într-una dintre cele mai puternice firme de avocatură din România | De vorbă cu Ramona Pentilescu, avocatul care a crescut în PNSA de la primii pași în profesie până la poziția de partener, despre vocație, rigoare și reperele care i-au susținut evoluția profesională într-un cadru în care contează respectul pentru profesie și coerența valorilor
Studenții la Drept sunt invitați la Turneul de dezbateri „Law and Life in Contest” organizat de Bondoc și Asociații
LegiTeam | RTPR is looking for a litigation lawyer (3-4 years of experience)
Managing IP EMEA Awards 2026 | NNDKP, Muşat & Asociaţii, Baciu Partners și ZRVP au cele mai multe nominalizări pentru titlul de “Firma anului în România” în cele trei domenii analizate. Cum arată clasamentele întocmite pentru piața locală de ghidul juridic internațional specializat în IP
League Tables of Legal Advisors → Cum au văzut analiștii Mergermarket piața de M&A și activitatea firmelor de avocați în 2025 | Anul megadeal-urilor: piața globală a urcat la 4,81 trilioane USD anul trecut, iar EMEA a trecut de 1 trilion. În clasamentele juridice, DLA Piper rămâne lider la număr de tranzacții, CMS și Eversheds domină Europa, iar în CEE strălucesc firme cu amprentă puternică în România
Filip & Company asistă Continental în vânzarea OESL către Regent. Alexandru Bîrsan (managing partner) a coordonat echipa
Chambers Global 2026 | RTPR rămâne singura firmă de avocați listată pe prima poziție în ambele arii de practică analizate: Corporate ̸ M&A și Banking & Finance. Filip & Company este în prima bandă în Corporate ̸ M&A. Firmele care au cei mai mulți avocați evidențiați sunt RTPR (9), Filip & Company (8), CMS (6) și Clifford Chance Badea (5)
ICC Arbitration Breakfast revine în România cu cea de-a doua ediție - 18 martie, în București
În litigiile fiscale, Artenie, Secrieru & Partners este asociată cu rigoarea și eficiența, grație unei combinații rare de viziune, metodă și capacitate de execuție în dosare grele. De vorbă cu coordonatorii practicii despre noul ritm al inspecțiilor, reîncadrările tot mai frecvente și importanța unei apărări unitare, susținute de specialiști și expertize, într-un context fiscal tot mai imprevizibil
 
Citeste pe SeeNews Digital Network
  • BizBanker

  • BizLeader

      in curand...
  • SeeNews

    in curand...